איך לוקחים משכנתא?

רוצים לקחת משכנתא ומחפשים מידע שיעזור לכם בתהליך לקיחת המשכנתא שלכם? אנו בחברת המפתח למשכנתאות דאגנו לכם למדריך משכנתא שיעניק לכם מידע בסיסי חשוב. רוצים לגלות מה צריך לעשות בתהליך לקיחת משכנתא? קדימה! 

 לפני הכל, חשוב שתדעו, כשלקוח מגיש לבנק בקשה לקבלת משכנתא, הבנק מתחיל בניהול סיכונים. הוא רוצה לבדוק כמה אתם מסוכנים בשבילו ואם יש סיכון שלא תוכלו להחזיר את ההלוואה. הוא נוקט בשיטה כזאת: הלקוח מתבקש להגיש את כל האינפורמציה על העבר הכלכלי שלו, וכך הבנק מחשב את המצב ומדרג אותו. לכן, אדם בעל עבר נקי והכנסות גבוהות, יוכל בקלות לקבל ריביות משכנתא נמוכות.

ראשית, יש להגיש מסמכים בודדים

לקיחת_משכנתא

צילום ת.ז. :

הבנק רוצה לראות שהעבר האשראי שלכם תקין ולא הסתבכתם עם עיקולים, עמדתם בהתחייבויות שלכם ואתם אנשים הגונים.

דפי עובר ושב של 3 החודשים האחרונים:

חשוב מאוד! הבנק רוצה לקבל תמונה על מצבכם הכלכלי. הוא רוצה לבדוק שההתנהלות שלכם תקינה ולא היו לכם בעיות כלכליות כמו איחור בתשלומים. לכן, אם אתם רוצים לקחת משכנתא, הקפידו להימנע מפיגורים וממינוסים בחשבון.

3 תלושי שכר אחרונים:

כדי לקחת משכנתא, עליכם להכניס משכורת גבוהה מספיק כדי שתוכלו לשלם גם את ההוצאות הרגילות ויחד עם זאת, לעמוד בהתחייבות של המשכנתא. כמו כן, הבנק יסכים לתת לכם משכנתא רק בתנאי שהמשכנתא היא עד 0.4 אחוז מההכנסות שלכם. כך שאם המשכורת שלכם היא  10,000 ש"ח, לא תוכלו לשלם יותר מ 4,000  ש"ח.

אישור עקרוני

אישור עקרוני תקבלו לאחר שהבנק בדק את הנתונים, מיפה אותם והחליט שהוא יכול לאפשר לכם לקבל את המשכנתא. זהו אישור ראשוני שמבשר שבעקרון אתם רשאים לקבל את ההלוואה, כמובן לפי התנאים שהבנק ידרוש מכם. יופי, אפשר להתקדם.

נסח טאבו

בשלב זה תידרשו להגיש לבנק את נסח הטאבו של הנכס שהוא בעצם האינפורמציה, המידע המקיף על הנכס מבחינה משפטית. שם מצוין שהבעלים רשומים על הנכס, שאין חריגות ממה שסוכם בפועל וכמובן, שאין הערת אזהרה עבור קונים אחרים.

חתימת חוזה

הגיע הרגע  המיוחל… אחרי שהבנק בדק אתכם ואת הנכס, עברתם את בבדיקה בהצלחה, תוכלו לחתום חוזה על רכישת הנכס. לעולם אל תחתמו חוזה לפני שקיבלתם אישור מהבנק.

תכנון תמהיל המשכנתא

לפני שאתם עומדים לעשות את הצעד החשוב של בחירת תמהיל (תמהיל = הרכב ) המשכנתא שלכם, עליכם לדעת שזהו שלב קריטי שיקבע את העתיד הכלכלי שלכם. לכן, כדאי לעשות קצת "שיעורי בית " ולהגיע לבנק כשאתם כבר אחרי החלטה על איזה מסלולים תלכו ומהו הסכום החודשי שאתם יכולים לשלם… כאן לא כדאי לחסוך! התייעצו עם יועץ משכנתא מוסמך שמכיר את התחום לעומק ויוכל לתת לכם מידע והסבר מה משתלם לכם בתכנון העתיד. הוא יוכל גם לעבור בין הבנקים להתמקח איתם. שוק הבנקים הוא מסחרי עם מתחרים כמו כל שוק אחר. תמיד אפשר לבוא ולטעון: אצל מזרחי טפחות קיבלתי ככה מה אתם מציעים לי? ולבדוק מי נותן את האופציה המתאימה והזולה ביותר.

ועכשיו, לחתימות

לאחר שהחלטתם מיהו הבנק הנבחר, תתבקשו להגיע לבנק לחתום על כל המסמכים. אל תיבהלו משורות צפופות וממילים לועזיות, לשם כך אנחנו כאן. מתכנני המשכנתאות שלנו ילוו אתכם לבנק וידריכו אתכם איך ומה להשלים.

השלמת בטחונות

סיימתם לחתום? מצוין, עכשיו תתבקשו להשלים בטחונות. ביטוח חיים, ביטוח מבנה ושיעבוד הנכס לבנק. לאחר מכן תגישו לבנק אסמכתאות על כל הביטחונות, על מנת שהבנק יבדוק שהכל תקין וקביל. אם טעיתם באחד מהסעיפים או השמטתם משהו תוכלו לתקן ולהגיש שוב. 

זהו, תיק המשכנתא מאושר, שטרות המשכנתא בידכם.

עוד משהו שרציתם לדעת...

נשמע תהליך מסובך מדי? אל תיבהלו , אנחנו במפתח לייעוץ משכנתאות ליווינו עשרות אלפי לקוחות מרוצים ומבטיחים לצעוד איתכם יד ביד עד לשורה התחתונה – לקבלת המשכנתא.

לפגישת ייעוץ חינם ללא התחייבות מצידכם השאירו פרטים; הידע שלנו, החיסכון הוא שלכם.