איך לוקחים משכנתא?

רוצים לקחת משכנתא ומחפשים מידע שיעזור לכם בתהליך לקיחת המשכנתא שלכם? אנו בחברת המפתח למשכנתאות דאגנו לכם למדריך משכנתא שיעניק לכם מידע בסיסי חשוב. רוצים לגלות מה צריך לעשות בתהליך לקיחת משכנתא? קדימה! 

 לפני הכל, חשוב שתדעו, כשלקוח מגיש לבנק בקשה לקבלת משכנתא, הבנק מתחיל בניהול סיכונים. הוא רוצה לבדוק כמה אתם מסוכנים בשבילו ואם יש סיכון שלא תוכלו להחזיר את ההלוואה. הוא נוקט בשיטה כזאת: הלקוח מתבקש להגיש את כל האינפורמציה על העבר הכלכלי שלו, וכך הבנק מחשב את המצב ומדרג אותו. לכן, אדם בעל עבר נקי והכנסות גבוהות, יוכל בקלות לקבל ריביות משכנתא נמוכות.

ראשית, יש להגיש מסמכים בודדים

לקיחת_משכנתא

צילום ת.ז. :

הבנק רוצה לראות שהעבר האשראי שלכם תקין ולא הסתבכתם עם עיקולים, עמדתם בהתחייבויות שלכם ואתם אנשים הגונים.

דפי עובר ושב של 3 החודשים האחרונים:

חשוב מאוד! הבנק רוצה לקבל תמונה על מצבכם הכלכלי. הוא רוצה לבדוק שההתנהלות שלכם תקינה ולא היו לכם בעיות כלכליות כמו איחור בתשלומים. לכן, אם אתם רוצים לקחת משכנתא, הקפידו להימנע מפיגורים וממינוסים בחשבון.

3 תלושי שכר אחרונים:

כדי לקחת משכנתא, עליכם להכניס משכורת גבוהה מספיק כדי שתוכלו לשלם גם את ההוצאות הרגילות ויחד עם זאת, לעמוד בהתחייבות של המשכנתא. כמו כן, הבנק יסכים לתת לכם משכנתא רק בתנאי שהמשכנתא היא עד 0.4 אחוז מההכנסות שלכם. כך שאם המשכורת שלכם היא  10,000 ש"ח, לא תוכלו לשלם יותר מ 4,000  ש"ח.

אישור עקרוני

אישור עקרוני תקבלו לאחר שהבנק בדק את הנתונים, מיפה אותם והחליט שהוא יכול לאפשר לכם לקבל את המשכנתא. זהו אישור ראשוני שמבשר שבעקרון אתם רשאים לקבל את ההלוואה, כמובן לפי התנאים שהבנק ידרוש מכם. יופי, אפשר להתקדם.

נסח טאבו

בשלב זה תידרשו להגיש לבנק את נסח הטאבו של הנכס שהוא בעצם האינפורמציה, המידע המקיף על הנכס מבחינה משפטית. שם מצוין שהבעלים רשומים על הנכס, שאין חריגות ממה שסוכם בפועל וכמובן, שאין הערת אזהרה עבור קונים אחרים.

חתימת חוזה

הגיע הרגע  המיוחל… אחרי שהבנק בדק אתכם ואת הנכס, עברתם את בבדיקה בהצלחה, תוכלו לחתום חוזה על רכישת הנכס. לעולם אל תחתמו חוזה לפני שקיבלתם אישור מהבנק.

תכנון תמהיל המשכנתא

לפני שאתם עומדים לעשות את הצעד החשוב של בחירת תמהיל (תמהיל = הרכב ) המשכנתא שלכם, עליכם לדעת שזהו שלב קריטי שיקבע את העתיד הכלכלי שלכם. לכן, כדאי לעשות קצת "שיעורי בית " ולהגיע לבנק כשאתם כבר אחרי החלטה על איזה מסלולים תלכו ומהו הסכום החודשי שאתם יכולים לשלם… כאן לא כדאי לחסוך! התייעצו עם יועץ משכנתא מוסמך שמכיר את התחום לעומק ויוכל לתת לכם מידע והסבר מה משתלם לכם בתכנון העתיד. הוא יוכל גם לעבור בין הבנקים להתמקח איתם. שוק הבנקים הוא מסחרי עם מתחרים כמו כל שוק אחר. תמיד אפשר לבוא ולטעון: אצל מזרחי טפחות קיבלתי ככה מה אתם מציעים לי? ולבדוק מי נותן את האופציה המתאימה והזולה ביותר.

ועכשיו, לחתימות

לאחר שהחלטתם מיהו הבנק הנבחר, תתבקשו להגיע לבנק לחתום על כל המסמכים. אל תיבהלו משורות צפופות וממילים לועזיות, לשם כך אנחנו כאן. מתכנני המשכנתאות שלנו ילוו אתכם לבנק וידריכו אתכם איך ומה להשלים.

השלמת בטחונות

סיימתם לחתום? מצוין, עכשיו תתבקשו להשלים בטחונות. ביטוח חיים, ביטוח מבנה ושיעבוד הנכס לבנק. לאחר מכן תגישו לבנק אסמכתאות על כל הביטחונות, על מנת שהבנק יבדוק שהכל תקין וקביל. אם טעיתם באחד מהסעיפים או השמטתם משהו תוכלו לתקן ולהגיש שוב. 

זהו, תיק המשכנתא מאושר, שטרות המשכנתא בידכם.

עוד משהו שרציתם לדעת...

נגעתם בנקודה חשובה. כשמדובר בתהליך קבלת משכנתא, קחו בחשבון שמדובר בתהליך ארוך המורכב מפרטים רבים כמו: הגשת מסמכים, בטחונות, עורך דין שנמצא בתמונה ועוד. לכן, אנו ממליצים להיערך  מוקדם, לפנות ליועץ משכנתאות 3 חודשים לפני שאתם זקוקים לכסף. 

סכום ההלוואה שתוכלו לקבל ייקבע על פי החלטת הבנק. הוא לוקח בחשבון את ערך הנכס ואת רמת ההכנסה שלכם. זאת אומרת , מה מחירו של הנכס שקניתם  וכמה הכנסה פנויה עומדת לרשותכם.

שימו לב, יש כללים ברורים על פיהם אפשר לדעת כמה הון עצמי יספיק:

25% ממחיר הנכס יספיק לרכישת דירה ראשונה.

לשיפור דיור נדרשים ל- 30% הון עצמי ובתנאי שהדירה הראשונה נמכרת. 

וברכישת דירה להשקעה – יש להיערך עם 50% הון עצמי מערך הדירה.

בכדי שתוכלו לקבל משכנתא תדרשו לעשות ביטוח חיים על פי גובה סכום המשכנתא. הביטוח נועד למקרה בו קרה משהו לאחד מבעלי הדירה: תאונה , מחלה או חס וחלילה משהו אחר שמונע ממנו לעבוד ולשלם את המשכנתא – הביטוח ישלם את כל המשכנתא לבנק, כך שבעל הדירה יישאר עם הנכס ללא חובות.

עלות הביטוח  תלויה בגילו של בעל הנכס  ובמצב הבריאותי שלו .לכן, מחירו של ביטוח לזוג צעיר יעלה בערך 80 ש"ח לחודש. ככל שהגיל עולה, המחיר גם יהיה גבוה יותר. חולה סכרת לדוג', בשבילו לקבל ביטוח, יהיה סיפור יקר מאוד. מכיוון שחברת הביטוח לוקחת סיכון שאולי האדם ימות לפני שיסיים עם המשכנתא והכיסוי יפול עליה.

אישור עקרוני ניתן לקבל בכל בנק שתרצו, כמובן שאין צורך בכמה אישורים. אבל תוכלו לפנות לקבלת אישור עקרוני בכמה בנקים בכדי להתמקח על מחיר הריביות.

אישור עקרוני תקף ל 3 חודשים. הריביות תקפות ל 24 יום לפחות. לכן, מומלץ מאוד, מיד בקבלת האישור, להתקדם הלאה עם המשך התהליך. כמובן שיועץ משכנתא מומחה ידע איך לזרז עניינים ולקדם הליכים כך שתוכלו לקבל את המשכנתא הטובה והמשתלמת במהירות.

כדי לבנות תמהיל משכנתא עליכם לבדוק את הנתונים האישיים שלכם כך שהרכב המשכנתא יתאים לכם באופן אישי. אחד ממתכנני המשכנתאות שלנו, מחברת המפתח לייעוץ משכנתאות מדגיש: "זכרו !הלוואה היא לצורך שנים יש לקחת בחשבון את כל מה שזה אומר".  לכן, יועץ בעל ניסיון ימפה את המצב הכלכלי שלכם, כמה אתם מכניסים בחודש, מהם ההוצאות השוטפות שלכם ואילו תוכניות יש לכם לעתיד… כך הוא יוכל להגדיר את הסכום אותו תוכלו לשלם כל חודש  ומהם המסלולים הנוחים ביותר עבורכם.

נשמע תהליך מסובך מדי? אל תיבהלו , אנחנו במפתח לייעוץ משכנתאות ליווינו עשרות אלפי לקוחות מרוצים ומבטיחים לצעוד איתכם יד ביד עד לשורה התחתונה – לקבלת המשכנתא.

לפגישת ייעוץ חינם ללא התחייבות מצידכם השאירו פרטים; הידע שלנו, החיסכון הוא שלכם.

יצירת קשר מהירה

פניה מהירה: