איך בוחרים פוליסת ביטוח חיים למשכנתא?

לוקחים משכנתא? עומדים באמצע תהליך לקיחת המשכנתא? אחד הדברים אותם אתם נדרשים לעשות יהיה, לבטח את עצמכם בביטוח חיים. הבנק רוצה לדעת שבכל מקרה, מה שלא יקרה ללוקח המשכנתא, הכסף הנלווה יוחזר אליו. גם אם חלילה הלווה ימות, הביטוח יכסה את ההלוואה. 

חשוב מאוד לבחור בפוליסת חיים המתאימה לכם. לכן, כדי לדעת במה לבחור אתם צריכים להכיר את סוגי הפוליסות השונות הקיימות. בשורות הבאות נפרט 2 סוגי פוליסות, כך תדעו במה לבחור.

ביטוח חיים בגובה המשכנתא!

כאן אנחנו מדברים על פוליסת ביטוח חיים הצמודה למשכנתא. איך מחושבת פוליסה זו? הפוליסה הזו מחושבת על פי המשכנתא שלכם. אם למשל המשכנתא שלכם היא על סכום של מיליון ש"ח, אתם תשלמו מדי חודש סכום כסף מסוים עבור ביטוח חיים. במשך השנים אתם משלמים את החוב והוא מתקטן. וממילא גם על הביטוח תשלמו פחות. מכיוון שהביטוח מתחייב על פחות כסף שהוא יצטרך לשלם במקרה ש…

עד כאן נשמע פנטסטי, יש עוד אופציות?

האפשרות השניה, ביטוח חיים מסוים בסכום הכסף שנקבע!

כאן אתם משלמים סכום חודשי קבוע במשך כל שנות המשכנתא שלכם. מה שקורה זה שמחיר הפוליסה אותה תשלמו מדי חודש, לא חייבת להיות קשורה לסכום המשכנתא שלכם. הסכום החודשי יקבע מראש ואתם יכולים לבחור שהביטוח יכסה יותר מהמשכנתא. זאת אומרת, אם למשל אתם לוקחים משכנתא של מיליון ש"ח, אתם יכולים לבטח את עצמכם גם על 2 מיליון ש"ח ולשלם בהתאם לכך את התשלום החודשי. מסלול כזה תוכלו למחזר בכל שלב. 

מה עם מחזור הביטוח?

בשביל מה זה חשוב האופציה של מחזור הביטוח? לפעמים אנשים לוקחים על עצמם משכנתא ולאחר תקופה של מספר שנים היא כבר לא מתאימה להם והם רוצים למחזר אותה כדי שהיא תהיה נוחה עבורם. אם ממחזרים את המשכנתא, צריך גם למחזר את הביטוח. באפשרות הראשונה של הביטוח בה הביטוח הוא מתואם עם המשכנתא, אם תרצו למחזר אתה משכנתא תדרשו להגיש שוב פעם הצהרות בריאות מההתחלה ולהבחן שוב פעם אצל חברת הביטוח. לעומת זאת, בביטוח קבוע, לא תדרשו לשנות שום סעיף הכל ישאר אותו דבר. כי ממילא הביטוח הוא על סכום כסף שנקבע מראש. 

מעוניינים לקבל מידע נוסף? רוצים לראות את עצמכם מבוטחים בביטוח חיים המתאים לכם ומשתלם ביותר? 

אני מעוניין לפגוש יועץ משכנתאות מקצועי מחברת המפתח למשכנתאות אשקלון שיקח על עצמו את כל עול סידור המשכנתא שלי.