איך קונים דירה עם שותפים בצורה בטוחה?

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מחפשים לקנות נכסים ולהשקיע. אין מי שלא רוצה לרכוש לעצמו השקעה בצד בשביל העתיד שלו. רוצים להשקיע ואין לכם מספיק כסף להון עצמי? מחפשים שותף שיצטרף לעסקה שלכם? הפוסט הבא יבהיר לכם בדיוק ומה ואיך תוכלו לעשות אם תרצו לקנות דירה בשותפות.

תשובות לשאלות שנשאלו על רכישת דירה עם שותף

1.אני ואחי רוצים לקנות ביחד דירה באשקלון למטרת השקעה. שנינו מתכננים למשכן את הדירה שלנו ולקנות בעזרתה דירה חדשה. רצינו לדעת האם אנחנו נהיה חייבים במס רכישה.

התשובה של יועץ המשכנתאות: לצערנו אתם אכן צריכים לשלם מס רכישה. אתם לא מאלו שזכאים להנחה מטעם המדינה. חשוב מאוד שתדעו כמה אתם יכולים לקבל ממשכון הדירות שלכם. היום המדינה עדיין מוכנה לתת לכם עד 50% מימון מערך הנכס אותו אתם ממשכנים. אבל אוטוטו, ב 30/09/21 מדינת ישראל מפסיקה עם זה ואוסרת למשכן דירה עבור רכישת דירה להשקעה. אז אם אתם עדיין עומדים לפני התאריך, תוכלו למהר ולמשכן ולקבל עד 50% מימון. אם התאריך עבר תוכלו לקחת הלוואה אחרת שהיא הלוואה לכל מטרה. זה כבר סיפור אחר.

2. אנחנו רוצים לקנות יחד, אשתי ואני דירה בשבילנו. לי יש כבר דירה. לאשתי לא. כרגע, אנחנו רוצים לבקש מהבנק משכנתא, כמה אחוזי מימון נוכל לקבל? איך זה עובד?

התשובה היא כזו, מצד אחד, אתם כבר בעלי דירה, אז הבנק מוכן לתת לכם 50% עבור דירה להשקעה. מצד שני, אם לאשתך זו דירה ראשונה, היא יכולה לקבל 75% מימון מהבנק. מה עושים? מקזזים. הבנק יעשה ממוצע ביניכם וזה הסכום שתוכלו לקבל מהבנק כדי לקנות את הדירה  החדשה.

3. קיבלנו 4 אחים דירה מסב שנפטר. כרגע אנחנו עומדים לפני רכישת דירה. רציתי לשאול האם אני צריך לשלם מס רכישה על הדירה החדשה?

במפתח למשכנתאות עונים על כך, מכיווון שהדירה שקיבלתם מחולקת ליותר מ 2 אנשים, היא לא תחשב לדירה שלכם מבחינת המס. מה שכן, אם הדירה הזו יקרה,(הבנק מכנה דירה יקרה כל דירה שעולה מעל 1.8 מיליון ש"ח) כן תחויבו במס. כמה תשלמו? על פי הפער בין המחיר לבין 1.8 מיליון. לכן, כאשר תפנו לקנות את הדירה, קחו בחשבון שהמחיר ישפיע גם על המס.

4. יש לנו דירה מאז החתונה. אנחנו עומדים למכור אותה. רציתי לדעת, האם אנחנו צריכים לשלם מס שבח?

יועץ משכנתאות מטעם החברה מסביר: אני רוצה לשאול אתכם שאלה כזו. מתי קניתם את הדירה אותה אתם מעוניינים למכור? אם הייתה עליית מחירים משמעותית מאז ועד היום, יתכן שתצטרכו לשלם מס שבח מכובד. זה תלוי בהפרש של המחיר אותו שלמתם למחיר אותו אתם רוצים לקבל עליה עכשיו.

5. אנחנו מחפשים מישהו שיעזור לנו להחליט איך וכיצד להשקיע את הכסף שלנו בדירה. אנחנו חוששים מאוד מהמשכנתא וכל מה שסביב. יש מישהו שמוכן לעזור לנו?

אנחנו במפתח למשכנתאות אשקלון כאן בדיוק בשבילכם. הקליקו כעת ומהר מאוד תקבלו הודעה על פגישת ייעוץ ראשונית חינם עם יועץ משכנתאות מקצועי.