איך תגיעו להון עצמי? הכתבה הבאה תגשים לכם חלום!

כבר שנים אתם שוכרים דירה והחלטתם כי הגיע הזמן להפסיק לזרוק כסף לפח ולהתחיל להשקיע בנכס לתמיד? רוצים למצוא את  עצמכם כבר מסודרים עם דירה שלכם? זה הזמן, כאשר אנו עומדים בפתחה של שנה חדשה, להתחיל לחסוך כסף. לנסות לגייס סכום כסף עבור הון עצמי והגשמת חלום.

מה עושים קודם?

הדבר הראשון שתעשו, תבנו לבית שלכם תקציב חודשי. כן, כמו כל עסק מצליח, כך גם אתם. אם אתם רוצים למצוא את עסק הבית שלכם פורח ומשגשג, אתם צריכים לדעת כמה ואיך אתם מוציאים מדי חודש ועל מה. אם אין לכם חשבון מסודר וערוך עם כל ההכנסות וההוצאות, איך תדעו היכן אתם עומדים? בדיוק לשם כך כדאי וחשוב לערוך טבלה מסודרת. שם תרשמו את כל ההכנסות שלכם וההוצאות החודשיות. כולל פירוט של ביטוח לאומי, קצבאות, הכנסות צדדיות וכו. כעת תסכמו כמה בסך הכל אתם מכניסים. 

כעת תעברו לטור ההוצאות. זה כבר יהיה מורכב יותר. שם תרשמו את כל ההוצאות הקבועות שלכם כמו חשמל, גז, ארנונה, מים וכו, הקניות של מוצרי המזון, קניות של סתם, בילויים, הוצאות על מסעדות וכו. אל תחסכו בדיו, תרשמו הכל. בסופו של דבר, כאשר תגיעו לסכום הסופי, תוכלו לראות האם אתם מוציאים יותר או מכניסים, מדי חודש. כמובן שהמצב האידיאלי הוא שההכנסות שלכם גדולות מן ההוצאות ונשאר לכם מדי חודש סכום כסף בצד. אם המצב הוא כזה, תשמחו ותטפחו לעצמכם על השכם. חזקו ואמצו. תמשיכו כך. אם  לצערכם אתם בקושי רב סוגרים חודש, אתם חייבים לעשות כאן סדר. להוריד צרכים חשובים פחות, לנסות למצוא מה מיותר או מוגזם בהוצאות שלכם. עד שתגיעו לתוכנית שתסדר לכם את ההוצאות. 

גיליתם שאתם לא מכניסים מספיק? תוסיפו הכנסה!

אם אתם חורגים מהתקציב, זה המקום להוסיף עבודה מהצד. גם אם תצליחו לסגור איכשהו חודש בלי להוסיף עבודה צדדית, אתם עדיין לא תוכלו להגיע לחיסכון של כסף עבור הון עצמי. כדי לשים כסף ב צד, צריך לסגור חודש בכבוד. עם פלוס נכבד כל חודש. חפשו עבודה שמתאימה לכם ותוכלו להוסיף הכנסה למשפחה.

מה הלאה, ההלוואות שלכם ממתינות לכם?

זה הזמן לבדוק האם יש לכם הלוואות שלא מאורגנות כמו שצריך. מה זאת אומרת? האם יש לכם הלוואות מפוצלות ורבות והריביות שלהם גבוהות. תבדקו את זה. יתכן וכנראה תוכלו לצמצם את ההלוואת שלכם להלוואה אחת גדולה עם ריביות זולות יותר. כך תוכלו לחסוך הרבה מאוד כסף.

גם הביטוחים שלכם ישמחו שתבדקו אותם. אולי אתם מבוטחים פעמיים בכמה חברות ביטוח, אולי הביטוח שרכשתם יקר ולא ידעתם על כך? בקשו מסוכן ביטוח לעבור על התיק המשפחתי שלכם. כך תוכלו לדעת שהכל מסודר ואתם לא שופכים סתם כסף לפח.

כמה מילים לסיום,

כדי לגייס הון עצמי צריך להשקיע. שום דבר לא בא לבד. אבל אם אתם מוכנים לשנס מותניים, ולהתחיל לעבוד, תוכלו לצעוד על פי ההנחיות  שנתנו כאן. לערוך סדר בהכנסות והוצאות, להוסיף עבודה מהצד שתעזור לחיסכון צדדי ולבדוק את שלומן של ההלוואות והביטוחים. כמובן שיש עוד הרבה דרכים לחסוך כסף, אנחנו הצגנו לפניכם את הצעדים הבסיסיים ביותר שאתם כדאי לכם להתחיל. 

אם אתם רוצים באמת לממש את חלומכם ולהגיע לרכישת דירה, אנחנו בחברת המפתח למשכנתאות אשקלון כאן בשבילכם. צוות המומחים שלנו יעזרו לכם לחתור למטרה ולהגיע ליעד המבוקש.

אני רוצה לפגוש יועץ משכנתאות טעם חברת המפתח למשכנתאות אשקלון שיעזור לי להגיע להון עצמי כדי לרכוש דירה.