איך תקבלו משכנתא זולה?

כבר יצא לכם לקחת משכנתא מהבנק? אם עדיין לא, חשוב שתבינו מה שקורה. יש אנשים שלא מספיק מבינים מה שקורה בבנק. וזה המקום להסביר. 

לבנק יש אינטרס אחד גדול, הוא לא מהווה גמ"ח, הוא מקור הכנסה ופרנסה. כל מי שלווה כסף מהבנק יודע שהבנק לא עושה לו טובה, אולי להיפך. הבנק מוכן ללוות כסף לכל מי שיתן לו תשלום על כך. התשלום הזה מכונה אצלנו, ריביות. מה שקורה, ככל שהלקוח משתלם יותר לבנק, הבנק ירצה לשרת אותו והוא יעשה הכל כדי שהלקוח אכן יקח דווקא ממנו את ההלוואה. הוא יסכים להוזיל לו את ההלוואה, לתת לו הנחות ומשכנתא זולה, העיקר שלא יפנה לבנק מתחרה. אבל, אם הלקוח הוא בדרגת סיכון ויש סיכוי קלוש אפילו שהוא לא יוכל להחזיר את ההלוואה, הבנק יחשוש ממנו וגם הוא יסכים לתת לו הלוואה, היא תהיה יקרה יותר.

למה זה קשור למשכנתא הזולה שתקבלו?

אם אתם רוצים לקבל משכנתא זולה, אתם צריכים לדעת את כל זה. אתם צריכים לעשות הכל כדי להיות לקוחות טובים של הבנק. כך הבנק יתן לכם תנאים טובים. 

מה חשוב שתעשו לפני שתפנו לבנק לקחת משכנתא?

ותק בעבודה

הבנק בעיקרון רוצה ללוות כסף ללקוחות בעלי ותק במקום העבודה שלהם. אם אתם כרגע מסודרים בעבודה, אל תעזבו אותה גם אם נמאס לכם ואתם מרגישים שחיקה. הבנק רוצה לראות אתכם מסודרים כלכלית. ועוד יותר טוב יהיה, אם יש לכם ותק בעבודה ומשכורת גבוהה וקבועה. ככל שהבנק יראה בכם אנשים מסודרים יותר כלכלית, הרושם שתיצרו יהיה טוב יותר.

הון עצמי

כמה הון עצמי צריך כדי לקחת משכנתא? הבנק דורש מכם:

ברכישת דירה ראשונה, מינימום 25% הון עצמי. 

ברכישת דירה לצורך שיפור דיור, תצטרכו להביא 30% הון עצמי.

אם תקנו דירה להשקעה, תידרשו להביא 50% הון עצמי מהבית. 

ובמחיר למשתכן הבנק יתן לכם מקסימום 90% אחוזי מימון לדירה. את השאר תצטרכו אתם להשיג.

אבל זה לא אומר שאם יש לכם יותר מזה, כדאי לכם להשאיר את זה בבנק. ממש לא. ככל שתתנו יותר כסף בשביל הדירה הנרכשת, כלומר, תלוו פחות כסף מהבנק, תקבלו ריביות טובות יותר. 

איך זה עובד?

כרגע נתמקד ברכישת דירה ראשונה. אם תקחו מהבנק עד 45% מימון, אתם מדורגים במקום מצוין. הבנק יתן לכם ריביות זולות מאוד. 

אם אתם מבקשים ללוות מהבנק עד 60% מימון, הבנק יסמן אתכם במקום אמצעי. תוכלו לקבל ריביות יחסית טובות.

אם אתם לווים מהבנק עד 75% הבנק לא ירצה לתת לכם תנאים טובים מדי. אתם מסכנים אותו. לכן, כדאי לכם להתאמץ להגדיל את ההון העצמי שברשותכם. כך תקבלו ריביות נמוכות יותר.

עו"ש חלק.

דאגו לכך שהעבר הבנקאי שלכם יהיה חלק ללא פיגורים בתשלומים וצ'קים חוזרים. הבנק לא אוהב לקוחות כאלו.

התמקחו עם הבנק המלווה.

כאשר תגשו בפועל לבנק לדבר על המשכנתא שלכם, הגיעו מוכנים נפשית להתמקחות. ערכו לפני כן בירור יסודי מה ואיך ניתן להוציא מהבנק וכך תדעו על מה לעמוד. אל תחששו מפקיד אדיש. אם אתם יודעים מה מגיע לכם, מותר לכם להתעקש על כך. זה בסך הכל מגיע לכם.

אנו בחברת המפתח למשכנתאות אשקלון נשמח לעזור לכם בכל בקשה או שאלה הנוגעת במשכנתא שלכם.

אנו מתמחים במיוחד במתן שירות מקצועי ואישי לכל לקוח שלנו ואנו נעשה הכל כדי להביא אתכם למשכנתא הזולה ביותר.

אנא קבעו לי פגישה עם יועץ משכנתאות מומחה