המדינה מחוללת שינויים! עוד מעט תשלמו מחיר כבד על השקעות!

כל מי שמכיר את ההתנהלות במדינה החדשה, לפעמים נהנה מאוד, כי הדברים הם לטובתו, ולעיתים ממש כועס ורוטן כי הפעם הממשלה הגזימה לחלוטין. הממשלה החדשה היום היא מאוד קיצונית בהחלטות. ברגע אחד היא מחוללת שינויים ומשנה החלטות. היא לא ישנה. היא כל הזמן בפעולה. חושבת, מתכננת ומיד יוצאת לפועל. בימים האחרונים ישבו בממשלה לישיבות חשובות הנוגעות למחירי הדירות בארץ. הממשלה ניסתה להגיע למוצא איך להוריד את מחירי הדירות. הרבה רעיונות עלו ירדו לאחר שחלקן כבר נוסו ולא הוכיחו את עצמן. בשורות הבאות נביא את כל מה שעלה על הפרק וכנראה גם יכנס לתוקף בתקופה הקרובה. אם עדיין לא הבנתם את הכיוון, סגנון ההתנהלות במדינה הפך להתנהלות של חושבים ועושים (לפני שיבוא שר אחר ויפריך את התיקון לחוק). לא מתמהמים עם רעיונות. אפשר לחשוב בבוקר על רעיון ובצהרים להודיע לעולם שהוא פשוט נקבע כחוק, לא הכרנו עד היום התנהלות שכזו. אבל נצטרך להשלים עם זה. זו עובדה. ראש הממשלה העכשווי מתנהל בצורה כזו ואנחנו נאכל את פירותיו. מתוקים או חמוצים ככל שיהיו.

ציבור המשקיעים מתעסק גם בקרקעות וכן בדירות. הממשלה ניסתה לחשוב איך להקיף את שני התחומים גם יחד. שימו לב מה היא העלתה בדיון:

איך גורמים לבעלי הקרקעות לשלם יקר?

כל בעל קרקע, רוצה למכור את הקרקע שלו במחיר הגבוה ביותר שניתן. לכן, הוא קונה קרקעות וממתין איתן עד אשר מחירן יעלה בצורה משמעותית. לפני שהמחירים עולים, אין על מה לדבר הוא לא ימכור את הקרקעות.  ואכן המחירים עולים והוא בסוף מוכר אותן במחיר מפולפל. המדינה רוצה להוריד את המחירים. מה היא עושה? היא דורשת תשלום יקר עבור הארנונה. מהיום כל בעל קרקע יצטרך לערוך חשבון מה שווה לו יותר, להחזיק בקרקע מספר שנים ולשלם על כך ביוקר, או למכור את  הקרקע במחיר שפוי ולא לשלם את התעריף היקר.

מס רכישה לדירות להשקעה!

אם עד היום שילמו על דירה מס רכישה יקר, תוך זמן קצר יכנס לתוקף חוק חדש שיקבע כי אם אתם רוצים לקנות דירה שניה או יותר, אתם תשלמו על כך במס הרכישה המופרז. אם עד היום שילמו 5% מס רכישה. מאותו החוק תשלמו 8% מס רכישה על כל דירה. אם תעשו חשבון מדובר בסכומי עתק! יתכן שאכן כבר לא יהיה משתלם כל כך לקנות דירה נוספת עם המחיר הזה!

תמ"א גם בפריפריות!

המדינה רוצה להשקיע מאמץ בכך ולדרבן את היזמים לבנות פרויקטים של התחדשות עירונית גם במקומות מרוחקים. למה לא? כל יזם רוצה למכור את הדירות שלו במחיר המפולפל ביותר. מכיוון שהוא בכל מקרה לא משלם על הקרקע, למה שלא יבנה במקומות מרכזיים? לכן המדינה צריכה לחשוב איך כן לגרום ליזמים להשקיע בבניה גם במקומות זולים. כך יהיו יותר אופציות לקניית דירות חדשות במחירים מוזלים.

אני מעוניין לפגוש יועץ משכנתאות מחברת המפתח למשכנתאות אשקלון שילווה אותי לאורך כל תהליך לקיחת המשכנתא ויביא אותי לחיסכון גדול ככל שניתן.