טופס טיולים במשכנתא, מהו ומתי תדרשו להשתמש בו? הכל בפוסט הבא!

הגעתם לרגע המיוחל? פותחים תיק המשכנתא? זה הזמן להתחיל למלא את טופס הטיולים כמה שיותר מהר, באופן מיידי. אם עדיין לא הגעתם לפתוח את תיק המשכנתא ואתם רק מתכוננים ליום הזה, כדאי לכם גם לקרוא ולהיערך למילוי טופס טיולים. אם תבצעו את השלב הזה  בזמן הנכון, תוכלו להספיק לממש את האישור העקרוני שקיבלתם מהבנק. אם לא תספיקו לעשות זאת עד 24 ימים, תדרשו להוציא שוב פעם אישור עקרוני למשכנתא שלכם וחבל.

טופס טיולים, מהו?

ההגדרה של טופס טיולים מטעה מעט. זה נשמע יותר משהו חובבני ונחמד. לא היינו מגדירים אותו ככזה. אלא אם כן אתם כאלו שאוהבים לארגן מסמכים, להשיג משרדים וכו'. רובינו אינם כאלו. טופס טיולים הוא טופס מחייב מאוד. הוא מכיל את המסמכים אותם תדרשו להגיש לבנק כדי להוציא את המשכנתא שלכם. את הטופס תדרשו לבצע תוך 24 יום מהתאריך בו קיבלתם את האישור העקרוני.

כאשר תתחילו לבצע את הפעולות הנדרשות, הקפידו על כך שהכל יבוצע בצורה מושלמת ומדויקת. הבנק דורש דיוק ואין אפשרות שאתם מפספסים משהו קטן ככל שיהיה והבנק יאשר לכם את המשך התהליך.  

מה כלול בטופס הטיולים?

בכל משכנתא תדרשו לדברים אחרים. אם תקחו משכנתא לצורך רכישת דירה  ראשונה היא תהיה שונה ממשכנתא לדירה מקבלן. לעומת זאת, גם משכנתא לדירת מחיר למשתכן תקבל דרישות אחרות. בכל אופן, נפרט לפניכם את דרישות הבנק באופן כללי.

  1. ביטוח: בכל מקרה תדרשו לבצע ביטוחים. גם אם המשכנתא שלכם היא לדירה מקבלן או למשפרי דיור. אילו ביטוחים? ביטוח חיים וביטוח מבנה. כדי לבטח את הבנק שגם אם יקרה חלילה משהו לנכס הביטוח יחזיר אותו למצבו הראשוני. ואם חלילה יקרה משהו לאחד הלווים כמו מוות, פציעה  קשה שתמנע ממנו לעבוד, הביטוח יכסה  את שארית המשכנתא שנותרה.
  2. הרשמו ברשם המשכונות: אתם נדרשים לרשום את הנכס שלכם ברשם המשכונות. הבנק הוא זה שיעשה זאת ואתם תשלמו על ביצוע הפעולה.
  3. תשלום ראשוני: אם אתם קונים דירה מקבלן, תדרשו לשלם מראש לקבלן חלק מסכום ההון העצמי. תדרשו להגיש אישור על כך שהקבלן אכן קיבל מכם את התשלום הראשוני הנדרש. וכן תדרשו לחתום על מסמך מסוים עליו יהיה חתום נוטריון.
  4. תדרשו גם להציג לבנק כתב התחייבות שחתמתם עליו יחד עם עורך דין מוסמך.
  5. אם דירתכם הנרכשת היא דירת יד שניה, הבנק דורש מכם להביא שמאי מקרקעין כדי שיעריך את ערך הנכס שאתם רוצים לרכוש. על פי הערכת השמאי תקבלו את אחוזי המימון מהבנק. אם השמאי יעריך את הנכס בסכום נמוך מגובה הסכום הרשום בחוזה, הבנק יתייחס לכך ויתן לכם פחות אחוזי מימון. הוא יחשב את מחיר הנכס על פי המחיר הנמוך יותר. 
  6. אם אתם רוצים לקבל יותר מ 50% מימון מהבנק על הנכס הנרכש, הבנק ידרוש מכם לחתום על כך שאין לכם עוד דירה ומעולם לא הייתה לכם כזו.

לא מתחילים בלי להתייעץ!

קראתם הכל ואתם יודעים שמשכנתא היא לא דבר של מה  בכך. אחרי כל מה שפורט כאן, מחכה עוד רשימה ארוכה של משימות וביצועים נדרשים. זה רק ההתחלה. בהמשך גם תצטרכו לבנות בעצמכם תמהיל משכנתא שיתאים לכם, אך שיהיה גם זול וחסכוני.

חוששים לעשות את זה לבד? 

אנו במפתח למשכנתאות יבנה מזמינים אתכם לשורות לקוחותינו. צוות המומחים שלנו ילוו גם אתכם לאורך כל הדרך למשכנתא. אנו מתמקצעים במיוחד בחיסכון המושלם ובשירות אדיב ואמין לכל לקוח ולקוח. 

אני מעוניין לקבל ליווי אישי מצוות המפתח למשכנתאות יבנה.