כל מה תרצו לדעת על משכנתא חדשה!

בשנים האחרונות משכנתא הפכה להיות מבוקשת ומקובלת מאוד. בנק ישראל גם פיתח אפשרויות שונות ותנאים שונים המיטיבים עם לוקחי המשכנתאות. מתי מכונה משכנתא משכנתא חדשה? בשורות הבאות תקבלו את כל התשובות!

מה זו בכלל משכנתא חדשה?

נתחיל מההתחלה. מה זו משכנתא? משכנתא זו הלוואה שהבנק נותן לצורך רכישת נכס כאשר הנכס משועבד לבנק והוא זה שמבטח את הבנק על ההלוואה שנתן ללווה. בדרך כלל זו תהיה הלוואה גדולה מאוד על סכום כסף משמעותי של מאות אלפי שקלים ואפילו מיליונים. 

כאשר זו המשכנתא הראשונה שאתם לוקחים, היא תיחשב כמשכנתא חדשה. וזה גם אומר שאתם יכולים לקבל תנאים טובים למשכנתא

מה חשוב שתבדקו עוד לפני שתגשו לקחת משכנתא?

  1. מהו גובה הון העצמי שקיים ברשותכם? חשוב שתדעו בדיוק כמה כסף יש לכם אצלכם בכיס. נסו לגייס עוד כסף בדרכים שונות כדי להגדיל את ההון העצמי שלכם.
  2. כמה כסף הבנק מוכן להלוות לכם? הבנק הוא זה שיחליט כמה כסף הוא מוכן לתת לכם. הוא בודק את הנתונים הכלכליים שלכם, את ההתנהלות שלכם בבנק, את העבר הבנקאי וכו'. הוא יקבע כמה כסף הוא יתן לכם לצורך רכישת הנכס. שימו לב, לא תמיד תדעו מראש כמה כסף הבנק יתן לכם. ישנם מצבים בהם לקוחות חושבים שהבנק יאשר להם סכום גבוה יותר מכפי שקורה בפועל והם בונים על כך כאשר הם רוכשים את הנכס. שימו לב לכך.
  3. כמה אתם מכניסים מדי חודש? יותר נכון, כמה נשאר לכם מההכנסה שלכם כל חודש. בדקו כמה תוכלו לשלם כל חודש. חשוב שתדעו, הבנק הולך לבדוק בעצמו כמה אתם מסוגלים לשלם כל חודש והוא מן המחמירים. הוא לא רוצה להסתכן ולתת הלוואה ללקוח שלא יכול להחזיר בוודאות את ההחזר החודשי.
  4. כמה כסף תדרשו לשלם חוץ מהכסף על הדירה? ברכישת דירה ישנן הוצאות רבות נוספות שחלקן גדולות מאוד ומוסיפות נתח נכבד לסכום הכסף אותו אתם נדרשים לגייס. לכן, שקללו גם הוצאות של: מתווך, שמאי מקרקעין, שירות עו"ד, יועץ משכנתאות וכו'. לפעמים גם הדירה דורשת שיפוצים ואז העלויות כבר גבוהות מאוד.

חשוב שתדעו!

  1. הבנק בודק את יכולת ההחזר החודשי שלכם על פי ההכנסות שלכם ומוכן שתשלמו עד 30% מגובה ההכנסה הפנויה.
  2. אם אתם קונים דירה ראשונה, תוכלו לקבל עד 75% מימון מהבנק. בדירה לשיפור דיור עד 70% ובדירה שניה עד 50% מימון.
  3. התמקחו עם הבנק כדי לקבל תנאים אטרקטיביים יותר.
  4. בדקו האם הנכם זכאים למסלול זכאות. אם כן, נצלו זאת. תוכלו לקבל הטבות משתלמות שיוזילו את המשכנתא שלכם באופן משמעותי.

מיהו המסלול המשתלם ביותר?

טעות נפוצה היא לחשוב שישנם מסלולים משתלמים ושאינם. לכל מסלול יש את מעלותיו וחסרונותיו. והחכמה היא לדעת לשלב את הטוב ביותר בצורה שתפיקו את החיסכון הגדול ביותר.

בנק ישראל קבע כמה כללים כיצד ניתן לשלב את מסלולי המשכנתא:

תוכלו לשלב עד ⅔ מהמשכנתא במסלול פריים.

אתם מוכרחים לשלב לפחות ⅓ מהמשכנתא במסלול קבוע. 

הבנק יממן לכם עד 75% מימון אם זו דירתכם הראשונה.

רוצים לדעת עוד? מחפשים משהו שיעזור לכם לקחת משכנתא בצורה שתחסוך לכם הכי הרבה כסף? אנו בחברת המפתח למשכנתאות אשקלון כאן כדי לעזור לכם. צוות המומחים שלנו כבר ליוו לקוחות רבים למשכנתא המתאימה להם ביותר מתוך מטרה אחת, לתת לכם את הרוגע והשלווה המובטחים. 

אני רוצה לפגוש יועץ משכנתאות מנוסה שיקח על עצמו את עול הוצאת המשכנתא שלי.

יצירת קשר מהירה

פניה מהירה: