לוקחים משכנתא מסחרית? הפוסט הזה יעזור לכם!

אם אתם בעלי עסק פרטי, הפוסט הזה מיועד עבורכם. כל עסק מתחיל צריך הלוואות כדי להתחיל את הדרך. לפעמים גם כדי להמשיך טוב. אבל בכתבה הזו נדבר על ההלוואה הרצינית והמשמעותית ביותר לעסק, ההלוואה עבור המבנה שלו. כיום מחירי הדירות והשטחים התייקרו וכמעט ואין אפשרות לקנות דירה או נכס בלי לקחת עליו משכנתא. אם עדיין אין לכם נכס משלכם לעסק ואתם מתכננים לקנות, את השורות הבאות לא תפספסו. מכאן תדעו איך להתכונן לקראת הרכישה ומה חשוב ביותר לדעת. 

5 כללים חשובים שיעזרו לכם להתנהל נכון ולחסוך כמה שיותר במשכנתא שלכם!

שמרו על החזר חודשי קבוע!

הכי חכם במשכנתא לעסק לשלם החזר חודשי קבוע. אבל יחד עם זאת חשוב לקחת בחשבון את התוכניות שלכם לעתיד. חשבו האם אכן הגיוני שתוכלו לשלם החזר חודשי כזה במשך השנים? מצד אחד, לא כדאי לכם להשוות עם חברים מה היה בעסק שלהם, מכיוון שהעסק הזה הוא שלכם וזה שלהם הצליח והם הרוויחו, זה לא אומר כלום . מצד שני, כן תוכלו לשער כמה עסק כזה מבוקש כאן באיזור על פי נתונים סביבתיים. אם יש עסק דומה לשלכם בעיר שלכם או בעיר הדומה לשלכם, תוכלו כן להקיש ולנסות לשער כמה העסק אמור להכניס ולהתפתח.

לוקחים משכנתא מסחרית מהיכן שמשתלם!

אף אחד לא קבע שחייבים לקחת משכנתא דווקא מהבנק. לכם יש מטרה אחת, לקבל את הכסף אותו אתם צריכים עם הריביות הנמוכות ביותר שניתן. לכן, אם הבנק מציע לכם תנאים טובים למשכנתא ,אז למה לא?! אבל אם יש גוף חיצוני המעוניין לאשר לכם הלוואה עם ריביות זולות יותר ותנאים מתאימים לכם יותר, אל תהיו מצומצמים. זה שמקובל לקחת משכנתא מהבנק דווקא, לא מחייב אתכם. וגם, אם הבנק לא מאשר לכם לקבל משכנתא בגלל סיבות השמורות לו, אל תתייאשו. בדרך כלל יהיה פשוט מאוד להשיג עבורכם הלוואה חיצונית. גופים חיצוניים מקפידים פחות. אין להם רגולציה מבנק ישראל המגבילה אותם כל כך. 

ערכו סקר שוק לפני שאתם חותמים על הלוואה!

גם כאשר לוקחים משכנתא מסחרית צריך לבדוק קודם את השוק. לכן אל תגשו לבנק אחד, פנו למבחר בנקים והשוו בינהם. כך תקבלו תמונת מצב מה מקובל לתת, אילו ריביות ממוצעות בשוק. וכך גם תוכלו לדרוש מהבנק תנאים מסוימים למשכנתא שלכם.

צמצמו את המשכנתא!

אתם לא יודעים עד מתי העסק שלכם יצליח. אתם מקווים שלתמיד. שהוא יעבור גם כירושה לילדים שלכם. אבל בכל מקרה, חבל למשוך את החזרי המשכנתא לטווח ארוך מדי. אם אתם יכולים, צמצמו את התקופה. אל תמשכו את הזמן יתר על המידה. בכלל, הבנקים נותנים ריביות יקרות יותר אם אורך התקופה ארוך מאוד. לכן, ככל שתצמצמו את הזמן רק תרוויחו. אם זה אפשרי כמובן.

אני מעוניין לפגוש יועץ משכנתאות מנוסה שיעזור לי לקחת משכנתא חסכונית ומשתלמת.