למה צריך יועץ משכנתאות? יועץ משכנתאות בעמדת החסכן:

מי נדרש ליועץ משכנתאות? איך יודעים אם אכן מדובר בצעד כדאי? וכיצד בפועל יחסוך לכם יועץ המשכנתאות הרבה מאוד כסף?

בשורות הבאות אשתדל לתת לכם את כל הידע שיעזור לכם לצלוח במקסימום האפשרי את המשימה הגדולה והמשמעותית של לקיחת משכנתא.

נתחיל מאלף בית, 

מהי משכנתא?

משכנתא היא הלוואה גדולה ומורכבת מאוד המתפרסת לתשלומים חודשיים במשך שנים ארוכות עם ריבית הצמודה לה. מכיוון שמדובר בהלוואה כבדת משקל נלווים אליה פרטים רבים שדורשים תשומת לב וידע מקצועי רב.

אילו פרטים לדוגמה?

במשכנתא קיים מושג בסיסי של "תמהיל משכנתא" שזהו בעצם הרכב המשכנתא. ממה הוא מורכב?

מסכום ההלוואה. טווח השנים. אילו מסלולים תבחרו ומה הריבית הממוצעת שתקבלו. כל אחד מהפרטים הללו מהווה סעיף בעל משמעות בפני עצמו שישפיע על אופן ההחזר החודשי ועל הריביות של המשכנתא. 

לאדם מן השורה, קשה עד בלתי אפשרי להכיר את כל "עולם המושגים" הזה לעומק. להבחין ברווח ובהפסד של מסלול צמוד ובלתי צמוד, לאמוד את הריביות שהבנק עתיד לתת ולהעמיד לנגד עיניו תמהיל משכנתא אידיאלי. שלא לדבר על כל המשא ומתן עם הבנקים וזירוז הליכים שלא כל אחד בנוי להם…

מה עושים?

פונים ליועץ משכנתאות מומחה שכבר ליווה אלפי לקוחות לשלב הגמר ומבקשים את עזרתו. הוא ידאג לכם להגיע למשכנתא המושלמת מתוך שימת לב לכל פרט ופרט ולצרכים האישיים שלכם, עד לשלב הגמר המיוחל.

יועץ משכנתאות יכול גם לחסוך?

עכשיו הגענו לנקודה המרכזית. יועץ משכנתאות חוסך בוודאות עשרות עד מאות אלפי שקלים רק בגלל הידע העשיר שבאמתחתו והניסיון שצבר. עד כדי כך?

לקוח שמגיע לבנק בלי רקע בנקאי, יתקבל על ידי יועץ משכנתאות מטעם הבנק שעובד אצל הבנק. יש לו אינטרסים לצד הבנק ולא לטובת הלקוח. מה יקרה? הלקוח יקבל הצעות יקרות של מסלולים וריביות בלי לדעת בכלל שהוא יכול להתמקח עליהם. כמו כן, היועץ עסוק וממהר ולא ידאג להסביר לו כל מה שלא הבין או שרצה לוודא.

עם יועץ משכנתאות פרטי, הכל שונה. היועץ שלכם עובד אצלכם. הוא יקבע לכם פגישת יעוץ בה ימפה את המצב שלכם. הכנסות והוצאות, התוכניות העתידיות שלכם וההחזר החודשי אותו תוכלו להחזיר. ליועץ משכנתאות יש את כל הניסיון וההבנה בתחום המשכנתאות, הוא מכיר את שוק הבנקים ואת אופן ההתנהלות איתם. אך לפני הכל, הוא דורש טובתכם. יועץ משכנתאות יתמקח עם הבנק להוזיל ריביות עד כמה שניתן. ומכיוון שמדובר בהלוואה גדולה וארוכת טווח, הוזלה של עשרות שקלים לחודש, שווה לעשרות אלפי שקלים. אם ניקח לדוגמה מקרה שקרה שבוע שעבר, לקוח קיבל הצעה מהבנק לריבית מסוימת, ברגע האחרון החליט לפנות אלינו לשמוע שההצעה אכן כדאית. היועץ ערך מו"מ עם הבנק והצליח להוריד בסכום. מדובר היה במשכנתא של 30 שנה בה היועץ הצליח לחסוך 85 ₪ לחודש. חשבון פשוט יגלה כי הוא חסך ללקוח בהינף יד ₪30,600  הזוי!

זה עוד לא הכל, לאדם פרטי לפעמים קשה לחשב מראש את יכולת ההחזר שתהיה לו בעוד 25 שנה למשל. יועץ משכנתאות מתוך מיפוי ושיתוף הלקוח, משהבין שברצונו להינשא ולהביא ילדים, ידאג לכך שבמשך השנים ההחזר החודשי יפחת. מתוך הנחה שכאשר המשפחה מתרחבת הצרכים מתרבים.

 זאת אומרת, היועץ גם דואג להתאמת המשכנתא לנתוני החיים שלכם. הוא תופר לכם תמהיל שמתאים בדיוק למידות שלכם.

נתתי לכם על קצה המזלג את הנקודות המרכזיות בהן מסייע יועץ משכנתאות פרטי להגיע למשכנתא מוצלחת. אנו במפתח למשכנתאות אשקלון מזמינים אתכם למשרדינו לספק לכם את כל המידע אותו תרצו לשמוע ולשבת אתכם יחד על מיפוי המצב הפיננסי שלכם. טובי היועצים שלנו ייתנו לכם יחס אישי ויתאימו עבורכם את המשכנתא המתאימה לכם ביותר. כך תזכו להצטרף גם אתם לעשרות אלפי לקוחות מרוצים.

יצירת קשר מהירה

פניה מהירה: