מהו הזמן הנכון לקחת משכנתא?

חולמים לעבור כבר לדירה שלכם? רוצים לדעת מתי כדאי לקחת את המשכנתא? מה עוד אתם צריכים לדעת לפני? בשורות הבאות תקבלו הכוונה של מומחים עם כל מה שאתם צריכים לדעת על המשכנתא העתידית שלכם. קדימה, לעבודה!

יש לכם מספיק הון עצמי?

מה זה הון עצמי, אתם שואלים? הון עצמי זה הכסף שאתם מביאים מהבית לקניית הדירה. אחוזי מימון, זה הכסף שהבנק מלווה לכם. אין מימון בלי הון עצמי. זאת אומרת, הבנק מוכן לתת לכם אחוזי מימון רק בתנאי שיש לכם הון עצמי מספיק על פי דרישותיו. 

מהן הדרישות?

הבנק דורש מכם לרכישת דירה ראשונה 25% הון עצמי. זאת אומרת, על דירה במיליון ש"ח אתם צריכים 250,000 ש"ח מהבנק. והבנק ישלים לכם את השאר. 

מה זה משנה כמה הון עצמי יש לכם?

לפני שאתם פונים לחפש את הדירה הנכספת, אתם צריכים לדעת בכלל מה הכיוון שלכם. היכן אתם יכולים לקנות, באיזה גודל. אם יש לכם הון עצמי מספיק לדירה באשקלון, זה לא אומר שאתם יכולים לקנות דירה בירושלים. ממש לא. בכל מקרה, יתכן שתחליטו שאתם עדיין לא רוצים לקנות מכיוון שהתוכנית שלכם היא לקנות בתל אביב ועדיין לא הצלחתם לגייס הון עצמי מספיק. לכן, חשוב מאוד לדעת כמה הון עצמי יש לכם ומהם מחירי הדירות באזור הזה. 

אם יש לכם הון עצמי "מיותר", אל תוותרו עליו!

אין מושג של הון עצמי מיותר במשכנתא. אם למשל אתם קונים דירה שעולה 2 מיליון ויש לכם 800,000 ש"ח, אל תדמיינו לחשוב שיש לכם שלוש מאות אלף ש"ח מיותרים. ממש לא. ככל שתגישו סכום גבוה יותר של הון עצמי, הבנק יתן לכם הלוואה בריביות זולות יותר. הבנק מדרג את הלקוחות שלו על פי דרגות סיכון. ככל שהלקוח מסוכן יותר, הוא יקבל ריביות יקרות יותר. ואם הלווה משתלם לבנק, הוא יוכל לסחוט מהבנק ריביות נמוכות. 

כיצד הבנק מחשב את זה?

אם אתם רוצים ללוות מהבנק עד 45% אחוזי מימון, הבנק יתן לכם ריביות זולות מאוד.

אם אתם מלווים בין 54% ל 60% הבנק מדרג אתכם במקום שני, ותקבלו ריביות בינוניות.

אם אתם מבקשים הלוואה של 60% עד75%, הריביות שתקבלו תהיינה יקרות מאוד.

כמה אתם מרוויחים מדי חודש?

הבנק רוצה לדעת שאתם מסודרים כלכלית. הוא מוכן להלוות לכם כסף בתנאי שאתם מרוויחים מספיק כסף. כמה כסף? 30% מההכנסה שלכם תוכלו להחזיר בהחזר החודשי. אם יש לכם עשרים אלף ש"ח הכנסה, תוכלו לשלם עד 6 אלף ש"ח.

מחפשים עזרה עם המשכנתא שלכם? חברת המפתח למשכנתאות אשקלון כאן כדי לעזור לכם.