מהיום הבנקים לא יוכלו לגבות מכם עמלות רבות במחזור משכנתא!

רוצים למחזר את המשכנתא? מעוניינים להחזיר חלק מההלוואה שלקחתם מהבנק? אתם נדרשים לשלם עמלות שונות. לא מעט אנשים מתמהמהים ואפילו נמנעים מלבצע מחזור משכנתא, רק בגלל העמלות היקרות. לעיתים הם אכן צודקים. לפעמים העמלות יקרות כל כך עד כדי כך שאם יבצעו את המחזור הם רק יפסידו. בנק ישראל יצא עם חוק חדש האוסר על הבנקים לגבות כמה עמלות על מחזור משכנתא אחת. מהיום, הבנקים יוכלו לגבות מכם רק עמלה אחת. עמלת היוון.

מדוע נגבות עמלות שונות לממחזרים משכנתא?

הבנק לא גובה סתם עמלות שונות. זה פשוט עובד כך. מכיוון שכל משכנתא הנלקחת היום מורכבת ממספר מסלולים שונים, היא נחשבת כמספר הלוואות שונות. כאשר כל מסלול נחשב בצורה שונה. משלמים על כל מסלול ריבית שונה ותנאים אחרים. קחו לדוגמא את מסלול פריים שמשתנה כל חודש והוא בעל ריבית נמוכה מאוד לעומת מסלול ריבית קבועה צמודת מדד שהיא ריבית יקרה שלא משתנה בתדירות גבוהה כל כך. לא סתם על כל מסלול משלמים עמלה נפרדת. 

אבל בנק ישראל קובע כי בסופו של דבר מדובר בהלוואה אחת גדולה. ולכן אין סיבה שתשלמו בכפולות. ולכן, בנק ישראל החליט כי הוא עושה סדר וסוף לדבר. מהיום אם תרצו למחזר את המשכנתא שלכם, תשלמו עמלה אחת בלבד!

האם מדובר בהוזלה משמעותית?

עמלת הפירעון היקרה ביותר שמשלמים עבור מחזור משכנתא, זוהי עמלת היוון. את העמלה הזו אתם בכל אופן עתידים לשלם. זוהי בעצם העמלה היחידה שבנק ישראל משאיר לבנקים לגבות מכם. אחרת, כל יום תמחזרו את המשכנתא, אם לא תשלמו על כך עמלה יקרה. ואת זה הבנקים כבר לא יוכלו לספוג. שאר העמלות הן עמלות נמוכות של עשרות עד מאות שקלים. לא מדובר באמת בהוזלה משמעותית. אבל אף אחד אינו מתנגד לקבל כמה שקלים חזרה לכיס.

אכן, על פי הכללים החדשים, יתכן שאם מחזרתם משכנתא לאחרונה, תוכלו לקבל חזרה את הכסף על העמלות הנוספות ששילמתם.

קצת מושגים, מה זה בכלל עמלת היוון?

עמלה זו מפצה את הבנק על כך שהוא ליווה לכם כסף והתחייבתם לשלם לו ריביות. בסופו של דבר אתם מחזירים לו את הכסף בלי לשלם את הריביות. יוצא אם כן שהבנק מפסיד מזה שהוא הלווה לכם. הוא עכשיו צריך למצוא לווים חדשים ואם הריבית היום נמוכה יותר מהריבית שהייתה בעבר, הבנק יפסיד מכך. את ההפרש אותו הוא היה אמור להרוויח מכם מהריבית שהייתה בזמן שלקחתם את המשכנתא לעומת הריבית אותה משלמים היום, אתם תשלמו לבנק כפיצוי המכונה עמלת היוון. מדובר בעמלה יקרה מאוד ולעיתים יקרה להחריד. תלוי כמה הריבית עומדת היום ובאיזו תקופה לקחתם את המשכנתא שלכם.

אם אתם רוצים לבצע מחזור משכנתא, אל תעשו את זה לבד. המומחים שלנו יעזרו לכם לקבל את המקסימום האפשרי. לפעמים אנשים ניגשים לרכישת דירה ומקבלים פיק ברכיים מהכסף שנשפך. אין להם לב להוציא סכום כסף נוסף על ייעוץ מקצועי. מה שקורה בסופו של דבר, הם מפסידים כסף אבל פשוט לא מודעים לכך. הם ממחזרים משכנתא ישנה ולוקחים משכנתא חדשה בלי לדעת שיש להם אפשרות להוזיל אותה באופן משמעותי. 

אנו במפתח למשכנתאות אשקלון כאן כדי לעזור לכם. במחיר סמלי אתם פוגשים יועץ משכנתאות מנוסה ומקבלים ליווי והדרכה צמודים לאורך כל הדרך. אין לכם מה לחשוש. אתם יודעים שהמשכנתא שלכם נמצאת בידיים טובות ומקצועיות.