מה משתלם יותר, קופת גמל או פוליסת חיסכון? הפוסט הזה יענה לכם!

כולנו שואפים לחסוך כסף ולהשקיע אותו. כל מי שמשתכר טוב רוצה לדעת שבסוף חודש הוא נשאר בפלוס ומשקיע את הכסף לו במקום הנכון. כסף ששוכב בבנק לא גדל. אמנם הוא נצבר ונשאר. אף אחד לא יכול לקחת אותו. אבל במקום לשכב משועמם בבנק, הוא יכול לטפוח ולהשמין. 

ישנן קופות גמל שונות ופוליסות חיסכון שמטרתן להגדיל את הכסף. אם אתם אכן מעוניינים לעשות את זה, אתם מוזמנים לקרוא את הפוסט הזה. כך תדעו מתי והם כדאי לכם להשקיע בקופת גמל ואולי דווקא בקופת חיסכון. בסופו של דבר יש לכם מטרה אחת, להרוויח כמה שיותר כסף.

כמה כסף תוכלו להפקיד?

בפוליסות חיסכון תוכלו להפקיד כמה כסף שרק תרצו. לעומת זאת, בקופות גמל אתם כן מוגבלים. תוכלו להפקיד עד 70,000 ש"ח בכל שנה קלנדרית. שנה קלנדרית זוהי לא שנה רגילה אותה אנחנו רגילים לחשב. אם יש לכם כבר ילד, יתכן שעבורכם בשנה קלנדרית אתם רשאים להגיע לסכום גבוה של מאתיים אלף ש"ח!

האם תשלמו מס בקופת חיסכון?

כן. כאן אתם נדרשים לשלם מס רגיל. אין הנחות. אמנם בקרן פנסיה כן תקבלו הנחות מכיוון שיש למדינה אינטרס לשכנע אתכם להפקיד בה כסף והיא אינה מיועדת למטרות רוח. לעומת זאת, בקופת חיסכון הרווח כולו שלכם, אף אחד לא צריך לשכנע אתכם להפקיד. אתם אלו שרוצים להרוויח. לכן, לא פלא שהם ידרשו תשלומי מס כרגיל.

מה קורה בקופת גמל? בין לבין. מכיוון שקופת גמל רוצה לעודד אנשים כן להפקיד כסף ולהגדיל את הפנסיה שלהם, אתם כן תקבלו הורדה במס ברגע שתגיעו לגיל 60 ועדיין תמשיכו להפקיד.

האם ניתן להחליף מסלול?

בשני הקופות המצב זהה. תמיד תוכלו לשנות את המסלולים שלכם לאחרים. אם החלטתם שאתם רוצים להיות רגועים יותר, תוכלו להחליף למסלול סולידי. אם אתם דווקא רוצים להגדיל סיכויים ורווחים, תוכלו לשנות למסלול בלי סיכונין גבוהים מידי. לכם יש את הבחירה מה ואיך לעשות. זוהי ההשקעה שלכם.

איך עושים את זה? פשוט מאוד. ממתינים בתור ומבקשים מנציג לבצע את השינוי במקום. לא תצטרכו לשלם על כך. את המס משלמים במועד משיכת הכסף. למה זה משתלם? כי הכסף למס ממשיך לצבור תשואה ואתם מרוויחים. הסכום אותו אתם נדרשים לשלם נשאר זהה. אבל בינתיים הוא מצמיח לכם עוד כסף. למה לא?!

מעונינים לקחת הלוואה? תוכלו לעשות זאת דרך קופת החיסכון!

אם אתם צריכים עכשיו כסף, במקום לקחת הלוואה עם ריביות יקרות, תוכלו לקבל הלוואה על חשבון קופת גמל או קופת חיסכון. כך במקביל הכסף שלכם ממשיך להצמיח ולקבל תשואה, אתם לא תשלמו ריבית יקרה כי הריביות כאן נמוכות ממש והכל טוב ויפה.

רוצים לקחת הלוואה ולא יודעים איך? מתלבטים איך להגדיל את הכסף שיש לכם ביד להון עצמי מספק? מעוניינים לקבל ריביות זולות? אנחנו כאן בשבילכם.

אני מעוניין לפגוש יועץ משכנתאות בכיר מחברת המפתח למשכנתאות אשקלון שיעזור לי עם ההחלטות הפיננסיות שלי.