מה צריך לדעת לפני שלוקחים הלוואה?

מי לא אוהב לקבל את כל מה שהוא רוצה. כולנו נולדנו מפונקים עם אגרוף קמוץ. כל ילד רוצה לכבוש את העולם. לקבל את כל מה שרק אפשר. אבל בחיים זה לא עובד ככה. גם אם יש לכם את כל הכסף של העולם וגם אם אתם מיליונרים, זה לא מבטיח לכם כלום. זה לא אומר שאתם מסודרים מכל הבחינות. יש עוד דברים בחיים חוץ מכסף. למשל שמחה ורוגע. 

אבל נניח שאתם כן רוצים להגיע למצב כזה בו כל מוצר או חויה שרק תרצו, תקבלו מיד, אלו חיים הם? חיים שמחים אלו חיים בהם אתם לא רודפים כל יום אחרי הצל של הכסף שלכם.

אם אתם מחפשים להשיג משהו ואתם צריכים לקחת לשם כך הלוואה, לא בטוח שכדאי לכם לעשות את זה. אם זה יפגע ברוגע ובשלווה שלכם, מי אמר מה שווה יותר? בשורות הבאות נעזור לכם להבין מה כדאי לבדוק לפני שלוקחים הלוואה. כך תדעו איך להתקדם בחיים.

מה צריך לבדוק לפני שלוקחים הלוואה?

הדבר הראשון שתבדקו יהיה, כמה כסף אתם צריכים כדי לממש את המטרה שלכם. ככל שסכום הכסף יהיה גדול יותר, ההלוואה שלכם תקבל ריבית יקרה יותר. ועל כל שקל נוסף משלמים. אין כאן מתנות חינם.

כעת, ערכו בדיקה כמה כסף אתם יכולים להחזיר מדי חודש. כמובן שאם אתם מסוגלים לשלם החזר חודשי גבוה, טווח החזרי ההלוואה יהיה קצר יותר. והרווח כולו שלכם. בדרך כלל גם אם ההלוואה היא לטווח קצר, הריביות תהיינה זולות יותר.

אם אתם לא במצב כלכלי משופר המאפשר לשלם כל חודש הרבה כסף, אל תקחו על עצמכם יותר מדי. אל תחנקו את עצמכם. שמרו על איזון. השאירו מרווח.

מה עדיף לשבור חיסכון או לקחת הלוואה?

אם יש לכם כסף בחשבון הבנק שלכם אותו חסכתם כבר תקופה ארוכה, כדאי לכם להשתמש בו. אמנם אתם מרגישים שרציתם לחסוך אותו למטרה אחרת, אבל בתכל'ס, לקחת הלוואה זה סיפור יקר. ואם יש לכם את הכסף ואתם יכולים להימנע מלקחת הלוואה עם ריבית, ברור שמשתלם לבחור באופציה הזו.

מה יקרה ביום שתרצו להחזיר את הכסף?

כמה שנים קדימה. חסכתם את הכסף ואתם רוצים להחזיר אותו. זה אפשרי? כן, אתם יכולים להחזיר את הכסף. אבל זה לא כל כך פשוט. הרי מה שעומד מתחת זה שאתם רוצים להחזיר את הכסף לבנק, זה לחסוך את תשלום הריביות בעתיד. אבל, הבנק גם הוא לא רוצה שתחזירו לו את הכסף. אחרי שהוא הלווה לכם את הכסף, הוא תכנן  שאתם תשלמו לו ריביות יקרות על כך. לכן, הוא ידרוש מכם עכשיו פיצויים המכונים עמלות פירעון. מדובר בעמלות יקרות מאוד. לא תמיד ישתלם לכם להחזיר את הכסף ולשלם אותן. בדקו זאת.

אם אתם רוצים לקחת הלוואה, אתם חייבים את עזרתם של אנשי מקצוע. אלא אם כן לא אכפת לכם להתחרט מטעויות. 

אני רוצה לפגוש יועץ משכנתאות מחברת המפתח למשכנתאות אשקלון שיקח על עצמו את סידור תיק ההלוואות שלי.