מעוניינים לקחת משכנתא הפוכה? כדאי לכם לבדוק מה זה אומר!

רוצים לקחת משכנתא והבנק לא מאשר לכם? צריכים הלוואה ואין לכם כסף לשלם את ההחזר החודשי? מעל גיל 60 ואסור לכם לקחת משכנתא? הפוסט הזה נותן מענה לכל מי שרוצה לדעת על משכנתא הפוכה. למי היא מיועדת? האם היא כדאית? כמה זמן צריך לשלם אותה וכו. אם אתם רוצים לקבל את התשובות, המשיכו איתנו.

משכנתא הפוכה, מהי?

משכנתא הפוכה זוהי משכנתא המיועדת לבני הגיל השלישי, גיל הזהב שיש להם ברשותם דירה. את הכסף הם מקבלים עבור שיעבוד הנכס שלהם והם לא צריכים לעבור שום בדיקה על מצבם הכלכלי. הפרמטר היחיד הוא שהדירה שלהם שווה לפחות מיליון ש"ח. את ההלוואה פלוס הריבית הם יחזירו אחרי מותם על ידי מכירת הנכס. אם היורשים ירצו, הם יוכלו למחזר את המשכנתא ולשלם את הכסף. כך הדירה תהיה שלהם.

ממתי אדם מבוגר צריך לקחת משכנתא?

היום, תוחלת החיים ארוכה יותר. אנשים מספיקים לסיים את הפנסיה שלהם ואם אין להם כסף בצד, איך הם יחיו? 

ונניח שכן יש להם כסף למחיה, מה יעשו אנשים מבוגרים הנדרשים לטיפולים יקרים, לעזרה צמודה וכו'? מי ישלם להם את כל אלו? 

כמו כן, ישנם הורים מבוגרים שרוצים לעזור לילדים שלהם. הם מאמינים שלא כדאי לילדים שלהם להמתין לפטירתם כדי לקבל את הירושה. למה לא לראות את הנחת בחיים ולעזור לילדים כלכלית עוד לפני שנפטרים?! 

כל אלו גורמים לאנשים מבוגרים להחליט כי הם צריכים לקחת הלוואה כלשהי. מי יאשר להם לקחת הלוואה? מהיכן יחזירו את הכסף? משכנתא הפוכה יכולה להיות פתרון מצוין. אפשרות זו נותנת להם אופציה להמשיך לחיות הרוגע כלכלי ולקבל את הכסף. 

האם מומלץ לקחת משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה היא המשכנתא היקרה ביותר. הריביות שלה יהיו בין 4.5% ל 5.5%! כאשר משכנתא רגילה היא בערך עם 3% ריבית! אבל, אם אתם צריכים את הכסף ואין לכם אפשרות אחרת, משכנתא הפוכה יכולה להיות פתרון טוב בשבילכם. לעיתים היא ממש יכולה להיות מצילת חיים. אבל אם אתם לא חייבים את ההלוואה, אל תרוצו לקחת אותה. מכיוון שהיא צוברת ריבית דריבית ונהיית יקרה מיום ליום.

כמה אנשים לוקחים באמת משכנתא הפוכה?

יותר ממיליון ישראליים כבר לקחו משכנתא הפוכה. והמומחים טוענים כי בקרוב כבר יהיו 15% שיקחו. 

אילו גופים מאשרים משכנתא הפוכה?

חברת הפניקס. חברת כלל ביטוח. חברת הראל. איילון. בית השקעות אי ביבי. הבנק הבינלאומי ובנק מזרחי טפחות. 

שימו לב,

לא לוקחים משכנתא הפוכה לפני שמתייעצים עם מומחים. מדובר במשכנתא יקרה מאוד שאם אפשר להימנע מלקחת אותה, כדאי מאוד. 

מחפשים משהו שיעזור לכם עם המשכנתא? רוצים לקחת הלוואה זולה? 

אנא הפגישו אותי עם יועץ משכנתאות מנוסה מחברת המפתח למשכנתאות אשקלון