מתכוננים לקחת משכנתא? לא יודעים מה זה דורש מכם? הכתבה הבאה תתן לכם את כל המידע!

רוצים לקחת משכנתא בפעם הראשונה? חוששים מפני הצעד המשמעותי הזה ולא יודעים איך להתכונן אליו? מחפשים הנחיות ברורות איך להיערך? לא מצליחים לאמוד את העלויות ואיך בכלל מצליחים לעמוד בכל העומס והבלאגן? הפוסט הזה יעשה לכם סדר בדברים. אם אתם רוצים ללכת לקראת המשכנתא בצעדים בטוחים יותר, המשיכו איתנו.

כמה הון עצמי יש לכם?

כנראה שאת המושג של הון עצמי אתם כבר מכירים. זהו סכום הכסף שיש לכם אצלכם בכיס או בבנק לצורך רכישת הדירה המיוחלת. בלי הון עצמי לא תוכלו לקנות דירה. הבנק לא יסכים לתת לכם הלוואה גדולה יותר מהסכום אותו בנק ישראל קבע. בנק ישראל, שהוא הבנק האחראי על כל הבנקים קבע כי ברכישת דירה ראשונה הלווה יכול לקבל מהבנק עד 75% מימון לדירה. את ה 25% הנותרים הוא חייב לגייס בכוחות עצמו. שום בנק לא יתן לכם להתחמק מכך. רק אם תפנו לגוף מימון חיצוני תוכלו לקבל משכנתא גדולה יותר. אבל שם כמובן, הריביות הן בהתאם. יקרות ולא משתלמות.

אז יש לכם כבר הון עצמי וכדאי גם שתדעו שככל שסכום ההון העצמי שלכם גבוה יותר. המשכנתא שלכם תהיה משתלמת יותר. הבנק יאשר לכם ריביות זולות כי הוא לוקח עליכם סיכונים נמוכים.

זה עובד ככה:

עד 45% מימון מהבנק תקבלו ריביות נמוכות מאוד.

45%-60% תקבלו ריביות בינוניות,60%-75% הבנק יתן לכם ריביות יקרות מאוד. מכיוון שהוא לוקח על כך סיכונים גבוהים.

לכן, ככל שתגדילו יותר את סכום ההון העצמי שלכם, המשכנתא שלכם תהיה זולה יותר.

ישנן הוצאות נוספות למשכנתא:

  1. הוצאות תיווך. מתווך גובה תשלום יקר של 2% ממחיר הדירה. זאת אומרת, על עסקה של מיליון תשלמו עשרים אלף ש"ח.
  2. עלות עו"ד. כל מכירת או קניית דירה מחייבת בחיתום עו"ד. מדובר בעלות של כמה אלפי שקלים לפי מחיר הדירה.
  3. כאשר תרצו לקבל משכנתא מהבנק, הבנק ידרוש מכם להזמין שמאי מקרקעין מוסמך מטעמו שיעריך את ערך הנכס ועל פיו יקבעו אחוזי המימון שתקבלו. התשלום על כך יהיה על סך כמה מאות שקלים.
  4. כל שינוי קטן שאתם מתכננים לערוך בדירה, כמובן יחייב אתכם בתשלום. אינסטלציה חדשה, שיפוץ קטן וכו. קחו בחשבון גם הוצאות אלו.

מעוניינים לקחת משכנתא בעלת חיסכון מקסימלי? רוצים לדעת שיש משהו שמלווה אתכם לקראת המשכנתא? חוששים? בדיוק לשם כך חברת המפתח למשכנתאות אשקלון נועדה. חברתנו מתמחה במתן שירות אדיב, מקצועי ודיסקרטי לכל לוקחי המשכנתאות. אנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך עד לקבלת המשכנתא. כי בשבילנו, אתם עומדים בראש.