גם אם יש לכם אישור עקרוני, זה לא אומר שאתם מסודרים עם משכנתא!

כדי לקנות דירה אתם צריכים לקבל אישור עקרוני למשכנתא. רק אחרי שיש לכם אישור ביד ואתם יודעים שלכאורה תוכלו לקבל משכנתא מהבנק, אתם יכולים להדליק אור ירוק ולהתחיל להתכונן לעבר רכישת הדירה. מה קורה אם הבנק מאשר לכם את הבקשה ובסופו של דבר הוא לא מוכן לתת לכם את המשכנתא? מה עושים מסורבי משכנתא?

אישור עקרוני למשכנתא, מה זה?

אישור עקרוני הוא אישור שהבנק מנפיק ובו הוא מאשר בצורה עקרונית את נתינת המשכנתא. האישור אינו מחייב את הלקוח ולא את הבנק. אבל הוא כן מאשר שבאופן כללי אתם זכאים לקבל הלוואת משכנתא מהבנק. 

האישור יהיה תקף למשך 24 יום בלבד. לאחר שהתוקף עובר צריך לחדש אותו שוב.

איך מונעים סירוב משכנתא בבנק?

רוצים לדעת שהאישור העקרוני יהיה תקף וגם כאשר תרצו את כספי המשכנתא בפועל, הבנק לא יסרב פתאום לתת את ההלוואה? חשוב שתקפידו על:

  1. הקפידו על פתיחות עם הבנק. כאשר תבקשו אישור עקרוני מהבנק, פקיד הבנק ישאל אתכם מספר שאלות. ענו בכנות. לא תרוויחו כלום מהסתרת פרטים. בכל מקרה, בהמשך הבנק ידרוש ממכם מסמכים המעידים על נכונות הפרטים.
  2. הון עצמי מספק. כדי לקנות דירה ראשונה, הבנק דורש ממכם הון עצמי של 25% לפחות. איך מחשבים את ערך הדירה? לפי הערכת שמאי או המחיר הרשום בחוזה. המחיר הנמוך מביניהם. לפעמים קורה שקניתם את הנכס במחיר מסוים אבל השמאי העריך אותו בהרבה פחות. ולכן הבנק מוכן להלוות לכם פחות כסף. רק 75% מהמחיר בו נקב השמאי. כך יוצא שאתם צריכים להגדיל את ההון העצמי שלכם. אם יהיה לכם כסף בצד בשביל זה, יהיה קל יותר להתקדם הלאה.

    3. אישור עקרוני מכמה בנקים. אם יהיה לכם אישור עקרוני ממספר בנקים, גם אם  בנק אחד יסרב לאשר לכם את ההלוואה, יהיו לכם אפשרויות נוספות.

רוצים גם אתם למצוא את עצמכם מסודרים עם משכנתא?  מחפשים איש מקצוע שיעזור לכם? אנו כאן כדי לעזור לכם. צוות המומחים של המפתח למשכנתאות אשקלון יעזרו גם לכם לקחת משכנתא בצורה בטוחה.

יצירת קשר מהירה

פניה מהירה: