רוצים לדעת כמה הון עצמי אתם צריכים למשכנתא שלכם? כל מה שצריך לדעת על הון עצמי למשכנתא

כאשר רוצים לקנות דירה, נדרשים לסכום כסף גדול מאוד שאנשים מן השורה מתקשים להשיג  בכוחות  עצמם. אם בעבר יכלו לקנות דירה ב 30,000 דולר. היום מקרים כאלו לא קיימים גם לא במחיר למשתכן. אז איך בכל זאת העולם מוצף באנשים שכן רוכשים דירות?

היום, כאשר תקנו דירה אתם תדרשו להוציא מהכיס שלכם את ההון העצמי ואת שאר הכסף תלוו מהבנק בהלוואת משכנתא. 

אם אתם מעוניינים לקחת משכנתא מהבנק, אתם חייבים לעמוד בתנאי הבנק. התנאי הראשון דורש מכם לגשת לעסקה עם הון עצמי מספק. 

 אז כמה הון עצמי צריך נדרש כדי לקנות דירה?

סכום ההון העצמי שאתם צריכים להשיג, תלוי במחיר הנכס אותו אתם עומדים לרכוש:

 • אם אתם קונים דירה למטרת מגורים וזו דירתכם הראשונה, תדרשו להגיע עם 25% הון עצמי.
 • אם אתם קונים את הדירה כדי לשדרג את איכות הדיור שלכם, ואתם מוכרים  את הדירה הישנה, תצטרכו 30% הון עצמי.
 • אם זו דירה שניה, תדרשו לתת 50% הון עצמי.

אבל רגע, אם יש לכם יותר מזה, אל תמהרו להחליט שאתם נותנים רק את החלק שאתם חייבים. לא ולא! ככל שתגשו לבנק עם הון עצמי גבוה יותר, הבנק ייתן לכם תנאים טובים יותר. 

אז איך זה עובד?

 • אם תיגשו לבנק וברשותכם עד 40% הון עצמי, תשלמו ריביות גבוהות מאוד.
 • אם יש לכם יבין 40 ל 55% הון עצמי, תקבלו ריביות בינוניות.
 • וכמובן שאם יש לכם יותר מזה, הריבית שתקבלו בבנק תהיה נמוכה מאוד, הריבית הבסיסית.
 • כמובן שאם זכיתם בדירה במחיר למשתכן תוכלו לשלם הון עצמי מינימלי של מינימום 100,000 ש"ח לפי ערך הדירה.

למה זה ככה?

כאשר הבנק מלווה לכם כסף, הוא לוקח עליכם סיכונים. ככל שההלוואה שלכם גבוהה יותר ויש לכם פחות הון עצמי, הבנק חושש שאולי לא תוכלו להחזיר לו את כל הכסף. 

ככל שההון העצמי שלכם יהיה גבוה יותר, הבנק יבין שיש לכם אמצעים כלכליים ובכלל, הוא מלווה לכם פחות כסף. לכן הוא ישמח שתהיו לקוחות שלו. לקוחות אמידים ומסודרים כלכלית הם המבוקשים ביותר אצל הבנקים.

אז איך מגדילים את ההון העצמי?

הבאנו לפניכם מגוון רעיונות כיצד תוכלו להגדיל את ההון העצמי שלכם. בחרו באפשרות המתאימה לכם, הוסיפו משלכם. העיקר שתגייסו עוד ועוד כסף ותגשו לבנק עם סכום מכובד להון עצמי.

 1. אם יש לכם הורים שיכולים לעזור כלכלית והם מציעים את עזרתם, קבלו את ההצעה בשמחה. הודו להם והוסיפו את הכסף להון העצמי.
 2. חיסכון. זכרו, דין פרוטה כדין מאה. כל שקל מיותר שיש לכם, שימו  בצד. יותר מזה, כאשר תקנו מוצרים או בגדים מיותרים ובמיוחד בילויים יקרים, חשבו פעמיים. מי יודע, אולי בזכות הקניה  החודשית שלכם שתתמתן מעט, תגלו בסוף שנה סכום משמעותי שיעלה את הסיכוי לדירה המיוחלת. 
 3. משכנתא על נכס ההורים. אם להורים שלכם אין אפשרות כלכלית והם לא יכולים לעזור לכם ברכישת הדירה, אולי הם ישמחו לעזור לכם בדרך אחרת. משכון נכס שלהם. כמובן שרק אם הם רוצים, ובדגש על הרצון שלהם לא שלכם, כי אתם ודאי תרצו. אבל בעבורם מדובר בסיכון מסוים. כי כאשר ימשכנו את הבית שלהם, אתם תשלמו מדי חודש משכנתא על הנכס שלהם פלוס משכנתא על הדירה שלכם.  אם יגיע שלב שלא תוכלו לעמוד בעלויות ההחזרים החודשיים הכפולים, מי שינזק מכך יהיו ההורים שלכם. הם אלו שידרשו לשלם את המשכנתא מדי חודש. קחו זאת בחשבון. 
 4. משכון נכס שלכם. אם יש לכם ברשותכם נכס נוסף משלכם בלי משכנתא, תוכלו למשכן אותו ולקבל הלוואה תמורתו. גם כאן ודאו מראש אם אתם יכולים לעמוד בעלויות יקרות כל כך. ובכלל, רק אם ההכנסות שלכם גבוהות מאוד, הבנק יסכים לתת לכם 2 משכנתאות בו זמנית.
 5. קרן השתלמות. אם אתם עובדי הוראה או מדינה  ואפילו עובדים בעבודה אחרת שמקבלים בה  קרן השתלמות, תוכלו להלוות מהקרן לטובת ההון העצמי שלכם. הלוואה זו כדאית ביותר מכיוון שתקבלו בה ריביות זולות מאוד יותר מאשר שאר האופציות שהצגנו לעיל.

כמובן שתוכלו להוסיף רעיונות נוספים ככל העולה על רוחכם. העיקר שתשיגו ותרחיבו  את סכום הכסף הקיים ברשותכם ותגשו לבנק עם הון עצמי מכובד שיגרום להוזלת הריביות.

אם אתם עומדים לקראת רכישת דירה ומעוניינים להשיג  או להגדיל  את ההון העצמי שלכם, פנו למפתח למשכנתאות אשקלון. אנו מתמחים בתחום. טובי היועצים שלנו כבר ליווי אלפי לקוחות וישמחו לצרף אתכם לשורת הלקוחות המרוצים. אנו נלווה אתכם בכל התהליך. נבנה עבורכם תמהיל משכנתא המותאם לכם באופן אישי, נעזור לכם בכל הבירוקרטיה, המסמכים וכל הנלווה, והכי חשוב, נערוך מו"מ עם הבנקים עד לקבל  הריבית המשתלמת והחסכונית ביותר. כי אנחנו עובדים בשבילכם. ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו! הכנסו כעת ואנו נזמן לכם תור עם יועץ משכנתאות מקצועי