רוצים להוזיל את המשכנתא שלכם? כיצד תבנו תמהיל משכנתא בצורה נכונה?

הדבר החשוב ביותר שתערכו אליו לפני שתגשו לקחת משכנתא, הוא מצב כלכלי אידיאלי. התקופה הקודמת ללקיחת המשכנתא חייבת להוות הזדמנות לדאוג למצב פיננסי יציב.

מה תעשו כדי לגרום למצב כלכלי טוב לפני משכנתא?

  1. תמנעו מהלוואות נוספות.
  2. תוסיפו עבודה מהצד.
  3. תשמרו על מסגרת האשראי שלכם.
  4. תמנעו מפיטורין.

מה חשוב שתדעו לפני שתקחו את המשכנתא?

תדאגו לאחוזי מימון נמוכים. כאשר לוקחים הלוואה מהבנק, הבנק מוכן לתת אחוזי מימון מסוימים על פי הפרמטרים שקובע. 

  • אם תרכשו דירה ראשונה, תוכלו לקבל מהבנק עד 75% מימון.
  • אם אתם קונים דירה כדי לשדרג את החיים שלכם, תוכלו לקבל עד 70% מימון מהבנק.
  • אם יש לכם כבר דירה והיא נרכשת למטרת השקעה, תקבלו מהבנק עד 50% מימון.

מה שקורה, הבנק מדרג את לקוחותיו על פי דרגות סיכון. מה זאת אומרת? ככל שהלקוח מסוכן יותר, כך הבנק ייקר לו את הריבית. לכן, ככל שהלקוח לוקח אחוזי מימון גבוהים יותר, הוא מסוכן יותר, והדירוג שלו יהיה גבוה יותר.

איך אחוזי המימון משפיעים על דירוג הריביות?

עד 45% אחוזי מימון יחשבו לדרגת סיכון הנמוכה ביותר.

מי שלוקח בין 45% ל 60% מימון, יחשב לבינוני.

כל מי שלוקח בין 60% ל 75% הבנק ידרג אותו במקום הגבוה והמסוכן ביותר.

ככל שתהיו  בדרגת סיכון נמוכה יותר, הבנקים יתנו לכם תנאים טובים יותר וריביות נמוכות. לכן, אם אתם עומדים קרוב לדרגת הסיכון הבאה, נסו בכל הכח להגיע לדרגה היותר טובה. רק תרוויחו מזה. הפער בין הריביות יכול להיות משמעותי מאוד. 

  1. לוקחים משכנתא בכוחות עצמכם? כדאי לכם לפנות לבנק לפחות 3 חודשים לפני הזמן בו אתם צריכים את כספי המשכנתא. כך תוכלו להשוות בין הבנקים ובין התנאים המוצעים. אם תגשו לבנק ברגע האחרון, הוא עלול לקלוט את זה ולנצל אתכם. כאשר הבנק יודע שאתם לחוצים  בזמן, הוא יציע לכם הצעות יקרות וידע שאין לכם ברירה אחרת. אם תפנו מספיק מוקדם, תוכלו להתמקח כמו שצריך.
  2. עמלת פתיחת תיק משכנתא. כל מי שלוקח משכנתא נדרש לשלם על כך שהוא פותח תיק משכנתא בבנק. בעיקרון, השירות הזה עולה 0.25% מגובה המשכנתא. אבל אם תדעו זאת מראש, תוכלו להתמקח על כך עם הבנק. בדרך כלל תוכלו לקבל הנחה של 50% ולפעמים גם תצליחו שיוותרו לכם על כך. אם רק תדעו שאתם יכולים.
  3. אל תקחו 100% מימון מהבנק. מה זאת אומרת, הרי אי אפשר? אפשר ואפשר, אם רק רוצים. ישנם אנשים שאין להם אפשרות לגייס הון עצמי לדירה הרצויה והם  פשוט לוקחים הלוואות חיצוניות לשם כך. זאת אומרת, הם לוקחים הלוואות כדי לגייס הון עצמי ואת שאר הכסף הם ישלמו במשכנתא. בנק ישראל לא אוהב את זה. מסוכן מאוד לקחת מימון מלא לדירה. זה גורם להחזרים חודשיים גבוהים מאוד עד בלתי אפשריים. אל תעשו את זה. זה מסוכן מדי.

אנו במפתח למשכנתאות אשקלון נשמח לעמוד לרשותכם בכל מה שנוגע למשכנתא העתידית שלכם. צוות המומחים שלנו כבר עשו את העבודה מאות ואלפי פעם וישמחו לעשות את זה שוב בצורה המקצועית, המנוסה והמקובלת בחברתנו. אנו נעזור לכם להגיע למשכנתא ברוגע ובשלווה, כאשר עול המשכנתא לא יפול עליכם. אתם מוזמנים להגיד מה שיש לכם לומר, לבקש את הדרישות המתאימות לכם ולאורח החיים שלכם, להמתין תקופה קצרה ולקבל את מפתחות הדירה. 

השאירו כאן פרטים לתיאום פגישת ייעוץ עם יועץ משכנתאות מקצועי של חברת המפתח למשכנתאות אשקלון. אל תהססו בכלל.