רוצים לקבל היתר בניה להרחבת הבית, אבל מהר?

אם יצא לכם להרחיב את הבית שלכם, אתם ודאי תזדהו עם הכתבה הבאה. אבל אם עדיין לא הגדלתם את הבית, ואתם רוצים לעשות את זה, השורות הבאות יעזרו לכם לדעת איך להתקדם הלאה. 

עד היום, כאשר רציתם להרחיב את הבית, טוב היה אם תכננתם את זה כמה שנים לפני שאתם באמת רציניים עם ההחלטה. מדוע? מכיון שהמרחק בין החלטתם שאתם אכן רוצים להרחיב ושיש לכם את המימון לכך עד שתקבלו את האישור לכך, הוא גדול מאוד. לפעמים אנשים יכולים להמתין כמה שנים עד שהאישור יונפק להם. 

מה התחדש בתקופה האחרונה בהוצאת היתרי בניה?

משרד הבינוי והשיכון החליטו לצאת בעזרה לציבור. במקום להמתין עד שאנשים יבנו בלי היתר, רק בגלל שקשה כל כך לקבל אותו, למה לא לנסות להקל על התושבים ולנסות לאשר מה שאפשר? יותר מזה, הגענו למצב כזה בו הרבה אנשים מחליטים כבר מראש להתייאש ולהמתין לאישורים, פשוט בונים. והמדינה לא רוצה לראות מבנים חריגים לא מאושרים. לכן, משרד הבינוי והשיכון עמל על כך שבקשה להרחבת הבית תהיה פשוטה יותר. פשוט תגישו בקשה להיתר מהיר. מה זה אומר? לכתוב את הבקשה בשלושה עותקים בנוסף לתסריט המבנה. ועוד קצת.

היתר בניה, מה זה?

רשות לבצע שינויים במבנה הקיים. ולפעמים גם אישור לבנות מבנה חדש. היתר בניה נראה כמו כל מסמך אחר אבל אליו יצורף גם תסריט המבנה של "לפני ואחרי", אליו יתווסף אישור העיריה עם כל פרטי הבניה. הועדה המקומית של העיריה היא זו שתתן את הרישיון.

אם אתם רוצים לבצע שינויים בתוך הדירה, אין צורך לבקש על כך אישורים. יוצא מכלל זה, בנין שאין בו עדיין טופס 4 לא תוכלו לעשות בו מה שאתם רוצים.

רישיון מקוצר, איך זה עובד?

משרד הבינוי והשיכון רוצה לעודד את הבקשות לאישורים מנסה לאשר כמה שיותר בקשות בדגש על המתנה קצרה לאישור. בדרך כלל התהליך מבקשה על לאישור בבנית ממ"ד, סגירת מרפסת וכדו' תיקח 45 ימים! 

אילו תקנות קבע משרד הבינוי והשיכון?

  1. אם אתם רוצים לבקש בקשה מהירה, אתם צריכים לבקש ממהנדס מוסמך שיודע להגיש את הבקשה על פי דרישות משרד הבינוי והשיכון. אחרת, לא תדעו האם הגשתם את הבקשה כמו שנדרש.
  2. המהנדס של העיריה רשאי להודיע לכם על שינויים בתוכניות הבניה עד 7 ימים מתקופת הבקרה.
  3. אם המהנדס של העיריה דרש לערוך שינויים, תוכלו אתם לבקש תוך 3 ימים לשנות כפי רצונכם.
  4. הרשות המקומית יכולה לקבוע כי הבקשה שלכם חריגה ומצריכה אישור מדרג גבוה יותר. מכיון שהיא לא נכללת בתוכנית המקוצרת.

מחפשים עוד מידע? 

הכירו את חברת המפתח למשכנתאות אשקלון. אנו נעזור לכם לקבל הלוואות לשיפוץ הבית או לרכישת בית חדש. הקליקו כעת ואנו נקבע עבורכם פגישת ייעוץ חינם עם יועץ מומחה.