רציתם לזכות במחיר למשתכן ופיספסתם את ההזדמנות? מחיר מטרה הוא התחליף החדש!

אם יצא לכם לשמוע על תוכנית מחיר למשתכן ועל כאלו שזכו בה, ודאי התקנאתם בו. איזה יופי, דירה בפרויקט חדש במחיר מצחיק ונגיש. התוכנית הזו כבר הגיעה לסיומה וכעת שר הבינוי והשיכון עובר לתוכנית חלופית מעניינת ומושכת לא פחות. תוכנית שמטרתה הזהה עוד תניב פרות. לעזור לאזרחי ישראל להגיע לדירה משל עצמם בצורה הגיונית.

מה בתוכנית?

במסגרת תוכנית מחיר מטרה ימכרו דירות עם הנחה של 20% מערך הדירה. מוגבל להנחה של 300,000 ש"ח.

על אילו ערים תחול התוכנית המדוברת?

באזורי הביקוש 60% מסך מכרזי השיווק של המדינה יועדו למגורים. ובישובים ובפריפריות 65%. אבל, בערים בהן המחיר למטר גבוה מ 20,000 ש"ח, לא תחול התוכנית. רק בערים בהן המחיר למטר נמוך מ 20,000 ש"ח או העיר או היישוב מוגדר כנמוך ממדד חברתי 4, רק שם התוכנית תתבצע. 

איך יתבצע תמחור הדירות?

במשרד הבינוי והשיכון מפרטים את חישוב מחירי הדירות. בדגש על כך שהמחירים יקבעו על פי הערכת שמאי מקרקעין שיקבע את הערך המקורי של הנכס. החישוב יתבצע על פי גודל הדירה. כל מטר רבוע יוכפל בסכום הכסף שנקבע. כאשר ההנחה תהיה 20% על המחיר אותו יקבע השמאי. כמובן מוגבל להנחה של 300,000 ש"ח לדירה.

אילו קבלנים יגשו למכרז ומי יהיה הזוכה המאושר?

כל קבלן שירצה לגשת למכרז, מוזמן. הקבלנים יתחרו ביניהם מי מוכן לשלם את סכום הכסף הגבוה ביותר עבור הקרקע. כאשר הקבלן מתחייב במקביל למכור את כל הדירות שיבנו. 

הקבלן הזוכה יהיה זה שיציע את המחיר הגבוה ביותר אותו הוא מוכן לשלם על הקרקע. אם יש 2 קבלנים המציעים סכום זהה, הם יתחרו ביניהם עד שיבוא אחד ויציע את הסכום הגבוה ביותר.

הזוכים המאושרים!

אתם מכירים את המבצע המוכר 1+1? גם כאן זה עובד ככה. אם כבר זכיתם אז למה לא לפרגן לכם יותר?! כל הזוכים במחיר מטרה הקונים דירה באזורי עדיפות לאומית, יקבלו גם מענק של 40,000 ש"ח.

התוכנית מאושרת עד לתאריך 31.12.25 יש לכם עוד זמן לקוות. אולי גם אתם תהיו מהזוכים המאושרים. גם אם מעולם לא זכיתם, תמיד יש פעם ראשונה.

רוצים לדעת עוד על משכנתאות ודירות?

יצירת קשר מהירה

פניה מהירה: