משכנתא למגרש ובניה עצמית – לאלו שאוהבים ללכת על גדול

גם אתם אוהבים פרויקטים גדולים, לא פוחדים לקחת סיכונים וחולמים לבנות בית עם הכסף שחסכתם בצד? 

ברוכים הבאים למועדון חובבי הנדל"ן. אנו בחברת המפתח למשכנתאות נשמח לעמוד לרשותכם ולתת את כל המידע שיעזור לכם להגיע למטרות שלכם בצורה האפקטיבית והנכונה ביותר.

במשכנתא למגרש:

מצאתם מגרש במחיר אפסי? המוח כבר קודח הלאה. כבר מתבשלת לה תוכנית לבית מגורים יוקרתי. אך כשהתעוררתם מהחלום המתוק חיפשתם את המימון לבנייה …

הבנקים דווקא נהנים מאנשים בעלי ראש גדול כמוכם. אבל מהניסיון בשטח, יש כאלה שבסוף לא יכולים לעמוד בהחזרים. כך שהבנק נאלץ למכור את המגרש ומתקשה למצוא קונה. לכן, למרות  שבעיקרון בנק ישראל מאשר 75% מימון, מכיוון שהבנקים לוקחים סיכון, הם מוכנים לממן רק 60% מימון מראש. לאחר סיום הבניה תוכלו להזמין שמאי ולקבל עוד 15% מימון.

משכנתא למגרש נלקחת על ידי אנשים שרוצים לקנות קרקע בשביל לבנות עליו בית. משכנתא לא נלקחת על ידי פרויקטורים דווקא…

במשכנתא לבנייה עצמית:  

כשאנחנו מדברים על בנייה, חשוב שתדעו שמדובר בתהליך ארוך ומייגע שקשה לצפותו מראש. לפני שתקבלו את המשכנתא, תתבקשו להגיש את כל המסמכים הרלוונטים, היתרי בנייה, אישורים, הסכם עם הקבלן וכו'. גם כאן, הבנקים יכולים לתת 75% מימון. אבל בסופו של דבר, הם פוחדים. ממה הם חוששים? הבנקים מאמינים שעלויות הבנייה, בסופו של דבר, יעלו יותר ממה שצפיתם. לכן, הם מעדיפים להגן על עצמם, על הכסף שהלוו, ולשים בצד כרזרבה חלק מהאחוזים. כך הוא יוכל להשלים את החסר אם אכן הבניה תעלה יותר. מכיוון שגם הבנק רוצה שתסיימו לבנות והמבנה יהפוך לבטוחה שלו. 

איך מקבלים כספי משכנתא לבנייה עצמית?

כפי שכבר ודאי הבנתם, הבנק לא ישחרר סתם כסף בלי לדעת שאתם משתמשים בו כמו שצריך למטרות שסוכמו מראש. לפיכך, את הכסף הוא ייתן לכם בפעימות, באופן כזה: לאחר סיום בניית השלד יגיע שמאי להעריך שהשלד אכן שווה לסכום הנקוב, וכך תקבלו את הכסף עבורו. גם בשלבים הבאים, אינסטלציה, חשמל וכו', לאחר סיום השלבים שהבנק קובע, יגיע שמאי והבנק ישחרר את הכסף בהתאם.

איך מרכיבים תמהיל משכנתא לבנייה עצמית?

מאחר שההלוואה ניתנת בפעימות, את ה-1/3 הראשון תידרשו לקחת רק בריבית קבועה (מכיוון שהבנק רוצה לדעת מראש כמה הוא מרוויח מהמשכנתא שלכם), את  2/3 הנותרים תוכלו לקבל בריבית משתנה.

טיפים הכרחיים להצלחה בעסקת החלומות שלכם...

  1. אם אתם לקראת רכישת מגרש ומתכננים לבנות עליו בית/ בניין, כדאי לתכנן תמהיל משכנתא מותאם למשכנתא כזאת.  קחו בחשבון שאתם רוצים לקבל את הכסף על המגרש מיד ואת התשלום עבור הבנייה בפעימות. אחרי שתסיימו את הבניה תוכלו למחזר את המשכנתא אם תרצו תנאים אחרים.
  2.  שימו לב, על מנת שהמשכנתא תהיה יציבה, מניסיונינו, אנו ממליצים לקחת כמה שיותר ממסלול משכנתא בעל ריבית קבועה לא צמודה על המגרש, מאחר שעל הבניה תוכלו לקחת קל"צ רק בפעימה הראשונה.
  3.  לפני שתבקשו מהבנק את ההלוואה, ערכו חשבון מפורט עם כל ההוצאות הגדולות והקטנות, אל תמהרו, נסו לחשוב כל פרט קטן שיכול גם להיות כרוך בבנייה. לאחר שהגעתם לסכום הוסיפו לו 15%-20% נוספים  ליתר ביטחון, כך תקבלו מהבנק את מירב המימון.
  4.  טיפ אחרון, עם כל הלחץ שבדבר, דמיינו את היום שאחרי וכך תשמרו על אורך רוח ומצב רוח טוב, כדי שתישארו אתם ובני המשפחה עם טעם טוב…

טוב, בגדול סיימנו עם הכללים  הבסיסיים של משכנתא למגרש ולבנייה עצמית, אבל אין כמו אנשי מקצוע שכבר ליוו אלפי פרויקטים ויכולים למנוע ממכם טעויות נפוצות. אנחנו כאן במפתח למשכנתאות מחכים לכם עם כל הידע המקצועי ורצון אמיתי לעזור לכם לממש את חלומכם באופן האחראי והמשתלם ביותר! 

ללווי אישי עם יועץ משכנתאות מומחה חייגו אלינו עכשיו.

יצירת קשר מהירה

פניה מהירה: