משכנתא למשפרי דיור

צפוף לכם? הקומה בה אתם מתגוררים גבוהה מדי? חנוק לכם עם 2 כיווני אוויר בבית?  כל השכנים מפרסמים את הדירות שלהם למכירה? גם אתם רוצים להשתייך לליגה הנבחרת של משפרי דיור?

הנכם מצטרפים לכ-65 אלף משפחות בישראל שעומדות בשלב של שיפור דיור.

ברכישת דירה חדשה, אם עדיין לא מכרתם את הקודמת, תיתקלו בכמה מכשולים, תחויבו במס רכישה מכיוון שהדירה נחשבת לדירה שניה (המדינה נותנת הארכה של שנתיים כדי למכור את הדירה הישנה). תשלמו משכנתא כפולה בו זמנית. ובכלל, איך תשלמו את ההון העצמי לדירה החדשה אם לא מכרתם עדיין את הקודמת?

הפתרון הראשון שנציג לפניכם ייתן מענה לבעיה המרכזית, למימון ההון העצמי:

הלוואת בלון/בוליט

הלוואה לתקופה קצרה יחסית, עד 4 שנים, היא נותנת לכם מרווח נשימה עד שתמכרו את הדירה הישנה. את סכום ההלוואה מחזירים בתאריך שנקבע מראש בתשלום אחד.

בסוגריים, אם אתם משפרי דיור, לפני שאתם קונים ומוכרים את הדירה, על מנת להרוויח כמה שיותר מהעסקה, כדאי שתבדקו אם מצב שוק הדירות. אם מחיר הדירות בירידה, מהרו למכור את הדירה הישנה כדי להרוויח ממנה את המירב והימנעו מלקנות דירה שעוד זמן קצר מחירה יתמתן. לעומת זאת, אם הגרף בעלייה, הזדרזו ברכישת הדירה חדשה וחכו בסבלנות עד שהמחירים יזנקו ורק אז מכרו את דירתכם. במקרה כזה תוכלו להשתמש בהלוואת בלון לצורך מימון הון עצמי.

נחזור לענייננו, הלוואת בלון היא הלוואה יקרה בעלת ריביות גבוהות והדירה החדשה היא הבטוחה להלוואה. גם להלוואה זו קיימות שתי אופצוית, בלון חלקי ובלון מלא. מה שברור, בעזרת יועץ משכנתאות מקצועי תוכלו להגיע לתמהיל זול יותר המתאים במיוחד למצב הכלכלי האישי שלכם, בלי להתעסק ולהתמקח עם הבנקים.

הפתרון השני לתשלום משכנתא כפולה בו זמנית:

הלוואת גרייס

אם אכן הינכם נמנים בקבוצת הליגה של משפרי דיור, קניתם דירה חדשה, אך הישנה עדיין לא נמכרה, יתכן שלא תוכלו לעמוד במקביל בעלויות של שני משכנתאות בו זמנית. תקופת גרייס יכולה להוות מענה לבעיה. הלוואת גרייס מאפשרת את דחיית תחילת תשלומי המשכנתא עבור הדירה החדשה. כאשר תמכרו את הדירה הישנה, תקבלו את הכסף ותסגרו את המשכנתא הישנה. תקופת החסד שניתנה לכם תסתיים ותתחילו לשלם את המשכנתא. 

אופציה שכדאי שתדעו עליה: גרירת משכנתא!

גרירת משכנתא מאפשרת שהחלק הנותר מהמשכנתא הישנה, יישאר בתנאיו הקודמים  אך גם הוא "יעבור דירה", מעכשיו השעבוד שלו יעבור לנכס החדש ויצטרף למשכנתא החדשה. קחו בחשבון, תהליך גרירת המשכנתא הינו תהליך מורכב. גם בו נדרשים להגיש ניירת וחתימות.

גרירת משכנתא - צעד כדאי?

כמו במחזור משכנתא, גם כאן. אם תהיו ערניים למצב המשק בישראל, עליות דרסטיות בריבית, צניחה במדד וכדו', תוכלו לנצל הזדמנויות לטובת המשכנתא שלכם. 

לכן, משכנתא שהייתה טובה מאוד בתנאים שבלתי אפשרי להשיגם היום, שווה ומומלץ לגרור אותה. כך תישארו עם הריביות הזולות. אולם, אם המשכנתא שלכם נעשתה בתקופה בה ריביות המשכנתא היו גבוהות ותנאי הבנק לא אפשרו מסלולים משתלמים, כדאי לכם להתייעץ עם מתכנן משכנתא. הוא מעודכן בכל השינויים במשק, הוא יודע את התחזית שהבנקים צופים מראש, הוא יוכל לעזור לכם למחזר את המשכנתא הישנה ולהרוויח את התנאים הטובים יותר הקיימים היום בשוק.  בואו לקבל עזרה מיועץ המשכנתאות המומחה ביותר! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

יצירת קשר מהירה

פניה מהירה: