מעוניינים לקנות נכס להשקעה? תכננתם למשכן את הדירה שלכם לצורך כך? תוכלו לעשות זאת רק עד ה 30.09.2021! בנק ישראל מגביל הלוואות משכנתא להון עצמי

מחירי הדירות בארץ כבר מזמן עברו לשם דבר. אין מדינה כמו מדינת ישראל בה המחירים פשוט עולים ועולים בעליה חדה ומלחיצה כל כך. אבל, למרבה הפלא, במקום שתהיה נסיגה בלוקחי המשכנתאות, המצב הפוך בדיוק. הביקוש למשכנתאות רק הולך וגובר. מי יעשה לזה סוף? הבנקים שמחים בחלקם, נהנים מהציבור הרחב ומהביקוש. אבל, הלווים נאנקים עם החזרים חודשיים גבוהים ומשכנתא במשך שנים ארוכות ומכבידות. אבל מה לא עושים כדי לקנות דירה?

במספרים, כמה אנשים בארץ לוקחים על עצמם את עול המשכנתא?

מה שקורה בשטח, אנשים כבר כמעט לא יכולים להגיע לרכישת דירה בלי משכנתא. גם אמידים שבעבר קנו דירות אחת אחרי השניה, היום נאלצים להביא הון עצמי ולהוסיף לו משכנתא מכובדת.  130,000 מילארד ש"ח מסתובבים בבנקים בארץ כיום מדי שנה עבור המשכנתאות.

שימו לב, אם עד היום המשקיעים משכנו את הדירה שלהם  לטובת הון עצמי לדירה נוספת, עוד מעט הסיפור הזה הולך להסתיים. המדינה רוצה להוריד או לפחות למתן את מחירי הדירות בארץ והחליטה שמ 01/10/21 לא תוכלו למשכן דירה כדי לתת אותה כהון עצמי לדירה נוספת. אם אתם רוצים דירה להשקעה, בבקשה. אבל תשיגו בעצמכם את ההון העצמי. הבנק מוכן לתת לכם אחר כך משכנתא של 50% מימון אבל רק אחרי שהשגתם אתם בעצמכם את סכום הכסף להון העצמי. צעד זה עתיד למתן לפחות מעט את שוק המשקיעים הקטנים שלא ימצאו דרך לגייס הון  עצמי גבוה כל כך בכוחות עצמם.

חשוב להיעזר ביועץ משכנתאות!

מכיוו שמשכנתא הפכה להיות כל כך נפוצה ומקובלת, אתם חייבים לזכור שמדובר בהשקעה גדולה מאוד ואולי הגדולה ביותר שתעשו בחייכם הכלכליים. אל תקחו משכנתא בלי לחשוב כמה פעמים. אתם צריכים להבין שההלוואה הזו הולכת ללוות אתכם במשך שנים ארוכות. בשנים אלו נתוני החיים שלכם עתידים להשתנות.  אתם תתבגרו, המצב הכלכלי ישתנה, המצב האישי ונקווה שלא הבריאותי. את הכל צריך לקחת בחשבון. 

לא לוקחים משכנתא בקלילות בגלל שכולם לוקחים. מה שכולם יעשו, לא יעזור לכם בסופו של דבר. אם תמצאו את עצמכם לא עומדים בתשלומי ההחזר החודשי, זה לא עוזר לכם שגם השכן במצב הזה. אם אתם נתקעים עם חובות והלוואות, השכן שלכם לא יעזור לכם לצאת מהמשבר. 

אתם צריכים תכל'ס. שהמשכנתא תתאים לחיים שלכם ולא תפגום באיכות ובשלווה. לכן, חשוב מאוד שתפנו ליועץ משכנתאות מקצועי, יועץ שכבר ליווה לקוחות מרוצים שנהנו מהשירות שלו. יעוץ כזה, יתן לכם ליווי מלא לאורך כל הדרך. הוא יבדוק יחד אתכם האם אתם אכן יכולים לקחת על עצמכם משכנתא. איזה תמהיל יתאים לכם. מהם הצרכים שלכם וכו'. אל תוותרו על כך. 

אילו הוצאות יהיו לכם?

ישנם הוצאות נלוות נוספות ללקיחת משכנתא שיכולות לעלות לכם עוד הרבה כסף. חשבו אותן מראש. מדובר בהוצאות כמו: שכר לשמאי, מתווך, עו"ד ועוד. מדובר בסכום כסף מכובד שיגיע בדרך כלל לעשרות אלפי שקלים נוספים. לכן, חשבו אותם מראש עוד לפני שתרכשו את הדירה. 

אם אתם מחפשים להיות רגועים ולעשות את הצעד הזה של לקיחת משכנתא בצורה נכונה ואחראית, אנו במפתח למשכנתאות אשקלון כאן בשבילכם. צוות המומחים שלנו יעשו לכם את העבודה. 

אני רוצה לפגוש יועץ משכנתאות מקצועי מחברת המפתח שיעזור לי להחליט את כל ההחלטות לגבי המשכנתא שלי.